Krimi

Muž ukradl guláš a odešel si ho sníst do vedlejšího bytu. Zůstal tam žít celý měsíc

Počet vloupání do bytů v některých krajích roste a výjimkou není ani Mostecko. Policisté tam vyšetřují mimo jiné i kuriózní případ muže, který na sídlišti v centru města nejdřív sebral z parapetu hrnec s domácím gulášem a šel si ho sníst do vedlejšího zamčeného bytu. Dostal se do něj pootevřeným oknem. Měsíc tam bydlel a pak ho vykradl.

Zřejmě měl velký hlad a chuť na původně maďarskou specialitu. Guláš, který stál v hrnci za oknem, už vychladl, a tak si ho chtěl ohřát. Domů to měl asi daleko, tak vzal zavděk vedlejším bytem, kde bylo zrovna otevřené okno a nikdo doma.

Tím to ovšem neskončilo. Poté, co recidivista zjistil, že v bytě teče voda a funguje elektřina, strávil podle policie v cizím bytě téměř měsíc. Cítil se v něm zřejmě jako doma, pral si tam, sledoval televizi a nakonec si to nejcennější také odnesl.

Devětadvacetiletý muž podle policie ukradl z bytu věci za 30 tisíc korun. "Mostečanovi jsme sdělili podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Související obsah

​Nejvíce krádeží vloupáním evidují za minulý rok policisté v Praze, téměř deset tisíc. Následuje Moravskoslezský kraj s 3 720 případy. Na třetím místě je právě Mostecko, kde zaznamenali téměř tři tisíce takových vloupání do domů a bytů.

Prevence, jak si chránit svůj majetek, je jednoduchá. "Stačí zakoupit levnou kameru, nemovitost opatřit kvalitním zámkem a pravidelně ji kontrolovat," řekl televizi Nova bezpečnostní expert Andor Šándor. V případě odsouzení čeká recidivistu z Mostu vězeňská strava až po tři roky.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz