Domácí

Nehody na náledí: Kamion vyletěl ze silnice a narazil do rodinného domu

Kvůli náledí zasahovali hasiči v pondělí u dopravních nehod v několika krajích. V Pardubickém prorazil kamion zeď u rodinného domu a hrozilo, že do zahrady vytečou stovky litrů nafty, v Libereckém kraji je po havárii v kritickém stavu řidič dalšího tahače.

Přes noc na pondělí spadly teploty na některých místech v České republice pod bod mrazu. Projevilo se to mimo jiné i zvýšeným počtem nehod na silnicích.

Na mapě od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) jsou vidět pondělní ranní teploty na různých místech České republiky:

Zdroj: ČHMÚ

​Liberecký kraj

Před pátou ráno zasahovali liberečtí hasiči poblíž Doks na Českolipsku. Na silnici první třídy tam havaroval kamion. "Řidiče kamionu hasiči resuscitovali a transportovali do vozidla zdravotnické záchranné služby," sdělili hasiči. Silnice byla v místě namrzlá.

"Asi 200 metrů před Oborou řidič havaroval po projetí levotočivé zatáčky. Podle lékařů byl v kritickém stavu přepraven do nemocnice," popsala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

Pardubický kraj

S náledím byl ráno problém i v Pardubickém kraji. V Rohozné měl brzy ráno nehodu 28tunový kamion, který převážel plechové prahy a obaly.

"Tahač skončil svou jízdu nárazem do domu a plotu. V nádrži měl asi 900 litrů nafty. Při kolizi došlo k porušení nádrže. Hasiči se snažili zatmelit poškozenou nádrž, aby neunikalo do zahrady velké množství pohonných hmot. To se bohužel nepodařilo a hasiči museli postupně nádrž přečerpat do náhradních nádob," přiblížila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Nehoda se obešla bez zranění.

Další havárii pak řešili u Třemošnice. Řidič s osobním autem značky Renault vyjel ze silnice a vrazil do stromu. "Řidič utrpěl zranění a byl předán do péče zdravotníků. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté," okomentovala Horáková. Policie uvedla, že dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Meteorologové vydali varování před mrazy, které platí pro většinu České republiky po celé pondělí a v úterý ráno a dopoledne. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Na snímky z pondělních nehod se podívejte v galerii:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz