Zahraničí

Alžběta II. promluvila o své nákaze koronavirem. Člověka to unaví, řekla

Britská královna Alžběta II. poprvé od zotavení se z nákazy koronavirem promluvila o tom, jak nemoc prožívala. Panovnice prodělala covid letos v únoru a v izolaci musela být více než týden.

Ve virtuálním setkávání pokračuje britská královna i po zotavení z covidu, který prodělala v únoru. Tentokrát se zúčastnila otevření oddělení nemocnice v Royal London Hospital, které bude pojmenované právě po ní, uvádí BBC. Celé oddělení bylo postaveno za pět týdnů během pandemie, aby byly doplněny nutné kapacity pro pacienty s covidem-19.

Při videohovoru mluvila s jedním z pacientů, kterému během pandemie zemřeli otec a bratr. On sám musel být připojen na ventilátor. "Člověka to velmi unaví a vyčerpá, že? Ta strašná pandemie," řekla panovnice při jejich rozhovoru.

Související obsah

Královna Alžběta II. se koronavirem pravděpodobně nakazila od svého syna prince Charlese, který byl v únoru také pozitivně testován. Podle Sky News měla panovnice pouze mírné příznaky podobné chřipce. Lehký průběh nemoci měla zřejmě díky třem dávkám vakcíny proti koronaviru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz