Domácí

Rychlá změna ceny nafty. Za pár minut tankoval řidič o 2,40 koruny za litr navíc

Rychlá změna ceny nafty. Za pár minut tankoval řidič o 2,40 koruny za litr navíc
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Na čerpací stanici přijel 1. dubna řidič kamionu s tím, že natankuje naftu za 43,50 koruny za litr. Když ale kvůli krátké hadici musel najet z druhé strany, cena se za šest minut změnila na 45,90 koruny za litr nafty. Podle společnosti ČEPRO, která EuroOil provozuje, je to tím, že se zrovna centrálně měnily ceny.

Řidič kamionu jel natankovat naftu za 43,50 koruny za litr na čerpací stanici EuroOil v novobělské Plzeňské ulici. Natankoval do jedné nádrže, protože však u stojanu byla krátká hadice, musel kousek couvnout a přijet ke stojanu druhou stranou. Během pár minut ale nafta zdražila na 45,90 koruny.

"Kdyby věděl, že cena bude taková, na tuto čerpací stanici by nejel," uvedl Martin Solka, jednatel firmy M-SPED Truck, pro kterou řidič pracuje. "Podotýkám, že v tu dobu nestála na čerpačce cisterna, která by PHM doplňovala," dodal.

Šest minut poté, co řidič tankoval za cenu, kterou viděl na totemu, tedy najednou platil o 2,40 koruny více. "Je to, jako kdybyste přišli do obchodu koupit rohlíky, ale než dojdete k pokladnám, změní za ně cenu," myslí si Solka. 

Související obsah

ČEPRO však tvrdí, že ve 12:15 se zrovna měnila cena centrálně. Řidič proto ve 12:13 ještě viděl na totemu původní cenu a za první tankování ji také zaplatil. Když už však ve 12:18 tankoval podruhé, cena se změnila na totemu, výdejním stojanu, pokladně i vydané účtence. 

"Ačkoli jsou v regionech ceny různé, mění se centrálně z Prahy," vysvětlil mluvčí společnosti ČEPRO Marek Roll. "Nezáleží tedy na tom, že neviděl na místě cisternu, která zrovna zaváží pohonné hmoty, ta cena se mění všude ve stejný čas," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz