Domácí

O víkendu klesly ceny benzínu. Někde řidiči natankují pod 40 korun za litr

O víkendu klesly ceny benzínu. Někde řidiči natankují pod 40 korun za litr
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Ceny benzínu o víkendu značně klesly, na některých čerpacích stanicích řidiči natankují dokonce pod 40 korun za litr. Podle společnosti CCS je však průměrná cena 43,16 koruny za litr. Ekonom Lukáš Kovanda tvrdí, že cena bude ještě chvíli klesat, do konce dubna by měl však přijít prudký nárůst.

O víkendu klesla cena Naturalu 95, a řidiči tak mají šanci natankovat dokonce pod 40 korun za litr. Průměrná cena je podle statistiky CCS k pondělí 43,16 koruny za litr. "Od pátku máme na všech našich stanicích benzín Natural 95 za 39,90 koruny za litr," komentuje mluvčí stanice Tank ONO Jiří Ondra.

Podle informací webu mBenzin.cz je nejlevnější benzín v Českém Krumlově, na stanici OMV řidiči mohou od neděle natankovat Natural 95 za 38,40 koruny za litr.

Související obsah

V některých částech Prahy cena benzínu spadla na 39,90 koruny za litr. Konkrétně na čerpací stanici Shell ve Štěrboholích, na stanici Petronal v Uhříněvsi nebo na čerpací stanici Silmet ve Vinoři.

Řidiči mohou natankovat za 39,90 koruny za litr dále v Plzni na čerpací stanici Globus. V Jablonci nad Nisou, Hradci Králové a v Ostravě na Benzině, v Ústeckém kraji v obci Srbice na benzínce VS Petrol. V ostatních městech se cena pohybuje podle průměru statistiky CCS, tedy kolem 43,16 koruny za litr.

Související obsah

Podle ekonoma Lukáše Kovandy se benzín na těchto částkách za litr chvíli udrží. "Jelikož v současné době klesá cena ropy na světových trzích, bude ještě chvíli klesat také cena benzínu," řekl a prozradil predikce do budoucna. "Bohužel ale očekáváme nárůst benzínu ke 45 korunám za litr, v případě nafty ke 46 korunám za litr, a to do konce měsíce dubna," dodal. 

Článek o srovnání cen benzínu a nafty si můžete přečíst zde. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz