Zahraničí

Velké odhalení královny. Alžběta II. dala zelenou nové knize plné tajemství

Velké odhalení královny. Alžběta II. dala zelenou nové knize plné tajemství
Královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Princ Harry má na podzim vydat svou autobiografii, není ale jediný. Také královna Alžběta II. se rozhodla podělit o soukromí a souhlasila, aby její osobní asistentka Angela Kellyová popsala tajemství královské rodiny v období posledních dvou let.

Angela Kellyová, která je po boku královny už dlouhých 28 let, dostala zelenou, aby popsala příběh panovnice a jejího nejbližšího okolí. V knize má být zmínka i o odchodu prince Harryho a jeho manželky Meghan, smrti prince Philipa i o období pandemie koronaviru, kdy se panovnice musela přesunout z Buckinghamského paláce na hrad Windsor. Odhalí tak nejedno tajemství. 

"Tímto krásným novým vydáním jsme chtěli připomenout mimořádnou příležitost královnina jubilea, tedy 70 let od jejího nástupu na trůn, a také popsat bezprecedentní události posledních dvou let. Kniha vypráví příběh o královské rodině a o tom, kam až by Angela a královská domácnost zašly, aby ochránily svou panovnici," řekla Katya Shipsterová, vedoucí pro vydávání literatury faktu u nakladatelství HarperCollins.

Související obsah

Pokračování knihy s titulem Druhá strana mince vyjde už příští měsíc, potvrdilo to vydavatelství HarperCollins. "Královna dala Angele Kellyové osobní požehnání sdílet jejich jedinečné pouto se světem. Tím se stala první sloužící členkou královské domácnosti, jíž tato čest byla udělena," informoval deník The Sun.

Panovnice značnou část loňského a předloňského roku trávila kvůli koronaviru ve svém sídle ve Windsoru. Byla tam i v době, kdy Harry a Meghan poskytli rozhovor americké moderátorce Oprah Winfreyové v jejím televizním pořadu. Po celou tu dobu byla britské královně nablízku právě autorka knihy Angela Kellyová.

Osobní asistentka Alžběty II. už dříve prince Harryho obvinila, že se na ni před královskou svatbou v roce 2018 obořil kvůli výběru diadému pro svou vyvolenou. "Co Meghan chce, Meghan dostane," údajně tehdy křičel prince Harry na Angelu Kellyovou.

Královna Alžběta II. promluvila o své nákaze koronavirem. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz