Zajímavosti

Dojatému otci došla slova. Zástěra mu předal svou výhru ze Survivoru

Tomáš Zástěra show Survivor sice nevyhrál, jeho trenky se ale staly legendou na sociálních sítích. Milionový výtěžek z aukce těchto trenek se už dostal k rodině, pro kterou se peníze vybíraly. Dojatý otec tří dětí ve videu pro Nova Plus řekl, na co všechno peníze půjdou.

Moderátor a účastník show Survivor Tomáš Zástěra naplno využil svého vlivu na sociálních sítích. Společně s TV Nova uspořádal charitativní aukci trenek, které se během jeho účasti v reality show staly trendem na sociálních sítích. Oranžové trenky v aukci se vydražily za milion korun pro rodinu Romana, se kterou se život nemazlil.

Roman přišel o svou milovanou ženu a zůstal sám na tři děti, včetně péče o nejmladší Verunku. Ta trpí achondroplazií, kvůli čemuž je částečně připoutaná na invalidní vozík a zcela závislá na péči druhých. Rodina potřebovala doplatek na auto pro malou holčičku, dostala ale mnohem víc.

Související obsah

​"Ze začátku jsem nenacházel slov, ale cítil jsem štěstí, že se dají věci do pohybu, že pořídíme auto pro Verunku a budeme moci opravit kuchyň, kterou jsme začali opravovat už za života manželky. Začali jsme ji předělávat na bezbariérovou, ale dříve jsme nebyli schopní to dotáhnout do konce. Strašně nám to pomůže," říká Roman.

Tomáš Zástěra má z předání vydražených peněz smíšené pocity. "Rodina je skvělá, ale na druhou stranu je vidět, v jakých podmínkách žije a co vše má za sebou. Ale pevně věřím, že jsme pomohli a že se bude mít lépe," doufá Tomáš, který se díky tomu cítí, jakože Survivor vyhrál.

Související obsah

​Původní záměr byl vybrat 100 tisíc korun. Během pouhých několika hodin se ale částka vyšplhala nad 800 tisíc. Aukce probíhala pouhých pět dní a poslední příhoz udělal Leoš Mareš, který dorovnal na milion. "Když jsme to viděli, nechtěli jsme věřit svým očím. Jsme moc vděční Tomášovi a všem," dochází slova šťastnému Romanovi.

Díky této charitativní aukci si rodina bude moci splnit sen a také vybrat auto, které zajistí hlavní potřeby malé Verunky. "Strašně moc se těším," říká Verunka, která si vybrala oranžovou barvu auta, stejně jako měly vydražené Tomášovy trenky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz