Experti na cestách

Oblíbená destinace láká Čechy. 5 důvodů, proč tam vyrazit

Mezi oblíbené turistické lokality Čechů patří mimo jiné Tunisko. Písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, zajímavá kuchyně, smlouvání na trzích, aquaparky a dostupná cena, to jsou podle Lenky Pátek z CK Blue Style největší lákadla Tuniska. Mluvila o tom v pořadu Experti na cestách.

Češi do Tuniska jezdí rádi a není se čemu divit. "Tím největším lákadlem jsou dlouhé pláže, které mají jemný písek a často i pozvolný vstup do moře. To oceňují jak rodiny s malými dětmi, tak senioři," nastínila Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Někomu může připadat, že starším generacím v těchto končinách může být příliš velké horko. "Ideální pro ně je duben, květen a pak září až říjen. Ty teploty se tam pohybují cca do 30 stupňů, což může vyhovovat jak seniorům, tak rodinám s malými dětmi," přibližuje obchodní ředitelka.

Související obsah

​Podle ní je navíc Tunisko destinace, která nabízí kvalitní úroveň služeb za přijatelné ceny. "Hotelové resorty jsou často rozhlehlé, mají zahrady, bazény a často skluzavky a různé aquaparky pro děti. V neposlední řadě je lákadlem i tamní kuchyně, která je ovlivněna francouzskou či arabskou kuchyní," podotýká Pátek. 

"Nejznámějším pokrmem tuniské kuchyně je kuskus s dušeným masem a spoustou zeleniny. Najdete tam ale také sladkosti, které jsou často připravovány s medem a oříšky, takže Evropanům mohou připadat příliš sladké. Typická je tam i harissa, což je pasta z chilli papriček, kterou Tunisané jedí téměř ke všemu," láká Pátek.

Související obsah

​Mezi letoviska, která podle ní stojí za to navštívit, se řadí například město Hammamet, kde má být příjemně teplé moře. Jižně je letovisko Yasmine Hammamet, kde je kromě spousty hotelů, barů a restaurací i vyhlášený aquapark Carthageland.

Na východ od Hammametu leží město Nabeul, kde turisty jistě potěší obchody s tradiční keramikou. "Na trzích se vyplatí smlouvat, protože to je takový národní sport a byla by škoda ceny výrobků neusmlouvat a nesnížit," radí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz