Zajímavosti

Přichází silný úplněk ve Vahách. Kromě nespavosti hrozí deprese

Přichází silný úplněk ve Vahách. Kromě nespavosti hrozí deprese
Ilustrační snímek Zdroj: profimedia.cz

Sobotní úplněk ve Vahách, který nastane ve 20:54, bude mít podle astroložky velmi silnou energii. Může přivodit depresi a bude podle ní působit více na ženy. Co se týče zdraví, dávejte pozor na ledviny a sezení na studeném povrchu.

Dubnový úplněk proběhne v sobotu 16. ve 20:54 a bude ve znamení vzdušných Vah. Tomuto prvnímu jarnímu úplňku se říká také rybí nebo úplněk rašící trávy. "Úplněk má silnou energii, bude na lidi hodně působit a ovlivní jejich duševní stav. V těchto dnech se nedoporučuje dělat závažná rozhodnutí, tak neřešte rozchod ani odchod z práce," radí astroložka Hana Černá.

Podle ní právě silná energie úplňku vede k unáhleným rozhodnutím a intenzivněji to vnímají ženy. "Mohou více trpět nespavostí či depresemi, protože při úplňku lidé mohou znovu prožívat vzpomínky z minulosti, což může u někoho vyvolat návaly smutku. Někdo zase naopak při úplňku může zaznamenat příval energie," míní astroložka.

Související obsah

​Dubnový úplněk ve znamení Vah vám dodá přizpůsobivost a intuici. Té byste měli podle Černé víc naslouchat. "Přestože úplněk vychází na sobotu, budete pracovitější. Hodí se to třeba i pro práci na chalupách, při studiu a dohánění různých restů," predikuje.

HOROSKOP: Individuální, partnerský nebo profesní? Nechte si jej sestavit na míru!

Slunce je ve znamení bojovného Berana a datum 16. 4. je pod numerologickým číslem 8. "Takže budete odvážnější, aktivnější, rozhodnější a budete mít více energie, kterou naberete rychle zpět i po kratším odpočinku," míní numeroložka. Podle ní se budou řešit záležitosti ve finanční a materiální oblasti a je prý potřeba držet rovnováhu.

"Neriskujte zbytečně ani v běžném životě, ani třeba při sportu. Bude se vám dařit zdolávat překážky, snadno se nevzdáte. Projeví se více vůdcovské sklony a podnikavost. A také budete toužit po společnosti, návštěvách a výletech v přírodě," popisuje Černá.

Související obsah

Dubnový úplněk lidem podle astroložky dává šanci, aby si udělali ve všem pořádek. "Hlavně můžete napravit vztahy. Pomůže vám k tomu odhodlanost, aktivita, intuice a diplomacie," podotýká.

Zdraví

Při tomto úplňku jsou podle astroložky ohrožené zejména ledviny, močovody, slinivka, žlučník, kyčle, bederní oblast a žíly. "Pozor by si měli dát i lidé s diabetem. Kvůli nachlazení je třeba se vyhnout sezení na studeném povrchu," upozorňuje astroložka.

Zkuste o víkendu vynechat sůl, nebo ji alespoň omezte. "Hlavně dodržujte pitný režim, dostatek tekutin v tyto dny působí blahodárně. Zaručí odvádění přebytečné kyseliny močové a tím pomůže i kloubům. Také jezte hodně polévky. Vyhovovat budou i sladkovodní ryby, luštěniny, ořechy, semena, strava bohatá na vitamín C či nízkotučné mléčné výrobky," radí Černá.

"Pokud najdete mladé kopřivy, je z nich výborný čaj, nebo si udělejte špenát na čištění krve. Vhodná je i červená řepa a hroznové víno, které také čistí krev. Močopudný účinek má třeba violka vonná, brusinka, bříza, pampeliška či lichořeřišnice," doporučuje. Podle Černé mají byliny nasbírané při úplňku velkou sílu a účinnost, u těch jarních je největší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz