Zahraničí

Elon Musk chce koupit Twitter. Nabídl za něj 43 miliard dolarů

Elon Musk chce koupit Twitter. Nabídl za něj 43 miliard dolarů
Elon Musk Zdroj: Profimedia

Ředitel společnosti Tesla Elon Musk nabízí za sociální síť Twitter 43 miliard dolarů (přes 971 miliard korun). Platformu, kterou kritizoval za nedodržování zásady svobody slova, by chtěl poté, co ji bude vlastnit, změnit.

Nejbohatší muž světa nabídl, že koupí společnost Twitter Inc. Ta ve čtvrtek ve svém prohlášení uvedla, že Elon Musk, její současný největší akcionář, navrhl koupi zbývajících akcií společnosti.

Za každou zbylou akcii je ochotný zaplatit 54,20 dolaru (zhruba 1 224 korun), což je v součtu nabídka převyšující 43 miliard dolarů (přes 971 miliard korun). Musk tuto cenu označil za svou nejlepší a konečnou nabídku. Ta je ale zatím nezávazná a podléhá dalšímu financování a podmínkám.

Související obsah

"Investoval jsem do Twitteru, protože věřím v jeho potenciál stát se platformou pro svobodu projevu po celém světě. A věřím, že svoboda slova je společenským imperativem fungující demokracie," uvedl Elon Musk v nabídce, o které informovala agentura AP News.

"Nicméně od doby, kdy jsem provedl svou investici, si uvědomuji, že společnost ve své současné podobě nebude prosperovat ani nebude sloužit tomuto společenskému imperativu. Twitter se musí transformovat do soukromé společnosti," doplnil miliardář své záměry s populární sociální sítí, kde má 81 milionů fanoušků.

Související obsah

Twitter uvedl, že Muskovu nabídku skutečně obdržel. Jak s ní naloží, rozhodne prý podle nejlepšího zájmu akcionářů. Pokud by se koupě Twitteru uskutečnila, tak by se z veřejné obchodní společnosti stala soukromá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz