Zahraničí

Za vměšování do války na Ukrajině se pomstíme, hrozí Putin západním státům

Za vměšování do války na Ukrajině se pomstíme, hrozí Putin západním státům
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Západní státy, které se v očích Moskvy podílely na zhoršení situace na Ukrajině a vměšovaly se do vývoje války, ponesou následky. Při návštěvě kosmodromu Vostočnyj to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Neupřesnil, co přesně podle něj pojem vměšování zahrnuje. Česko dodává Ukrajině vojenský materiál včetně zbraní a tanků.

Za vměšování Západu do ruských snah o ovládnutí Ukrajiny přijde podle Vladimira Putina odplata, upozornil portál Daily Mail. "Jestliže západní národy zhoršily situaci na Ukrajině, budou čelit následkům," pohrozil šéf Kremlu.

Pravděpodobně tím narážel nejenom na sankce, jimiž se Spojené státy a Evropská unie snaží ekonomicky izolovat Rusko, ale i na vojenskou pomoc Kyjevu od některých členských států Severoatlantické aliance (NATO). Nedávno vyšlo najevo, že Česko poslalo ukrajinské armádě tanky.

Podle webu Republic World ruský prezident před davem příznivců v kosmodromu Vostočnyj zopakoval, že ruskou armádu čeká v sousední zemi vítězství nad neonacisty. Moskva se při ospravedlňování "speciální vojenské operace" zaklíná tím, že Ukrajinu čistí od obdivovatelů Adolfa Hitlera.

Související obsah

Před dvěma týdny se Putinova vojska stáhla z Kyjevské oblasti. Přeskupila se tak, aby mohla zahájit masivní ofenzivu na Donbase na východě Ukrajiny. Podle západních zpravodajců bude chtít tento region, jehož území částečně okupují samozvané separatistické republiky uznané Ruskem, Kreml dobýt do 9. května. V tento den si Rusové připomínají výročí porážky nacistického Německa.

Poradci Putina se mu údajně bojí říct pravdu o válce na Ukrajině:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz