Zahraničí

Dvě trestankyně ve vězení otěhotněly. Měly sex s transgender spoluvězeňkyní

Dvě trestankyně ve vězení otěhotněly. Měly sex s transgender spoluvězeňkyní
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Newjerseyská věznice musela řešit nepříjemnost, dvě z trestankyň tam otěhotněly. Obdobné případy se stávají, ale tento je ojedinělý. Stalo se tak po sexu s další vězeňkyní. Americké New Jersey totiž povolilo trestancům nastoupit do věznic podle toho, jakou preferují genderovou identitu.

Jediná ženská věznice v americkém New Jersey má problém. Dvě z trestankyň otěhotněly a podle všeho to vypadá, že otcem dítěte je jejich spoluvězeňkyně. "Byl to dobrovolný sexuální vztah s jinou uvězněnou osobou," řekl podle NJ.com výkonný ředitel pro vnější vztahy Dan Sperrazza.

Nejedná se však o žádný zázrak přírody. Jedna z trojice žen je totiž transgender a neprodělala operaci na odstranění penisu. Tuto operaci zákon v New Jersey nepřikazuje. Z 800 uvězněných žen je transgender vězeňkyň 27, uvedl New York Post.

Související obsah

​Transgender lidé si mohou díky zákonu z loňského roku vybrat, jestli nastoupí do ženského, nebo mužského nápravného zařízení. Stalo se tak poté, co ženu donutili strávit 18 měsíců ve vězeních pro muže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz