Zajímavosti

Po tomhle lidé toužili. Meta představila novinky pro WhatsApp

Po tomhle lidé toužili. Meta představila novinky pro WhatsApp
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Celkem čtyři nové funkce pro aplikaci WhatsApp představila společnost Meta. Uživatelé by se jich měli dočkat v následujících týdnech.

Pro mnoho lidí bylo určitým nedostatkem, že nemohli v aplikaci WhatsApp reagovat na zprávy ostatních emotikony, aniž by bylo nutné psát novou zprávy. To se ale má změnit.

"Myslíme, že nová vylepšení pomohou lidem a nastíní nové způsoby sdílení, stejně tak jako omezí přetlak zpráv v delších chatech. Tyto změny se objeví v následujících týdnech," uvedla společnost Meta.

Související obsah

​Novinky jsou čtyři. Kromě možností reagovat emotikony se jedná o práva pro adminy skupinového chatu, kteří budou moci mazat nevhodné či problematické příspěvky ostatních.

Uživatelům dále aplikace umožní posílat soubory o velikosti až dva gigabyty. Nově také bude možné pořádat skupinové hovory až o 32 účastnících, ty získají nový design.

Čtyři novinky pro WhatsApp:

Zdroj: Meta

Mimo to se Meta ve WhatsAppu zaměřila na zjednodušení konverzací ve více skupinách. Různé skupiny se budou moci sdružovat do nadskupin označovaných jako komunita. Funkce reaguje například na zkušenosti z homeoffice či distanční výuky, kdy se diskuzní skupiny zakládaly třeba pro jednotlivé třídy či skupiny zaměstnanců.

Tyto skupiny zůstanou zachované. Mohou se ale zapojit do jedné komunity, kde jim bude možné všem najednou sdílet zprávy, aniž by bylo nutné je individuálně vkládat do každé skupiny zvlášť.

Reakce pomocí emotikonů znají uživatelé z facebooku. Podívejte se, jak funguje tam:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz