Domácí

Při nehodě v Havířově se zranilo šest lidí. Jeden zůstal zaklíněný v autě

Při nehodě v Havířově se zranilo šest lidí. Jeden zůstal zaklíněný v autě
Nehoda v Havířově Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Celkem šest zraněných si v pátek dopoledne vyžádala nehoda v centru Havířova. Nejhůř podle policie dopadl řidič osobního vozidla, který vjel při odbočování z neznámých důvodů do protisměru. Po srážce s automobilem skončil v nemocnici s těžkým poraněním hlavy, páteře a podezřením na poranění mozku.

Nehoda se stala v pátek před 11. hodinou a vyjížděly k ní všechny záchranné složky. "Řidič (ročník 1980) osobního vozidla při odbočování z ulice Dlouhá do ulice Národní třída vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a střetl se s druhým vozidlem," přiblížila okolnosti neštěstí policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Do centra Havířova okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů z tamní stanice se dvěma vozy. Spolu s nimi přijelo i několik sanitek a také vrtulník letecké záchranné služby (LZS).

"Hasiči po příjezdu na místo události zajistili vozidla proti požáru a následně začali z jednoho vozidla vyprošťovat pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí zaklíněnou osobu. Během pár minut se podařilo hasičům zraněnou osobu z vozu vyprostit a předat do péče přítomným zdravotníkům. Zdravotníci si od hasičů nakonec převzali do péče celkem šest osob," objasnil mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Související obsah

​Nejhůř dopadl řidič, který měl nehodu způsobit. "Dvaačtyřicetiletý muž musel být po vyproštění ošetřen s těžkým poraněním hlavy, páteře a s podezřením na poranění mozku. Ženy ve věku 52 a 56 let utrpěly středně těžká poranění hrudníku. U tří dívek předškolního a školního věku lékař neshledal vnější poranění, jevily však známky stresové reakce," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Všech šest účastníků nehody rozvezly sanitky do zdravotnických zařízení. "Muže na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava, pacientky pak na chirurgickou a dětskou ambulanci Nemocnice Havířov," dodal mluvčí. 

Během záchranných prací hasiči zdravotníkům asistovali při ošetřování zraněných i následném transportu do připravených sanitních vozů. Na místo nehody přiletěl i vrtulník LZS Moravskoslezského kraje, kterému hasiči ve spolupráci s městskou policií připravili místo pro přistání.

Nehoda v Havířově Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz