Domácí

Traktor vjel na přejezd i s vlekem, smetl ho vlak. Nehodu zachytila kamera

Velké štěstí měl řidič traktoru ze Znojemska, který vjel ve čtvrtek dopoledne na železniční přejezd v době, kdy blikala výstražná světla. Traktor ještě projel, ale vlaková souprava smetla vlek. Nikdo se nezranil, ačkoliv obvykle podobné nehody končí podle policistů tragicky.

Jihomoravští policisté řešili ve čtvrtek dopoledne hned dvě kuriózní dopravní nehody. První se odehrála na železničním přejezdu mezi Moravským Krumlovem a Bohuticemi.

"Řidič traktoru vjel do kolejí i přes červenou na zabezpečovacím zařízení. Celkem očekávaně se v tu dobu k přejezdu blížil i vlak. S velkým štěstím se šoférovi podařilo přejezd před nehodou překonat alespoň s traktorem, ke střetu tak došlo jen s vlekem, který měl za traktorem připojený," sdělil mluvčí policie David Chaloupka.

Související obsah

​Ve vlaku podle něj nebyli žádní cestující. Nezranil se ale ani strojvůdce, který před nárazem intenzivně brzdil. "Střet vozidla s vlakem končí zpravidla tragicky. Zveřejněná nehoda je tak svými následky opravdu ojedinělá. Při vjíždění do kolejí je na místě zvýšená obezřetnost. V zájmu zachování vlastního zdraví se vždy vyplatí rozhlédnout, jestli se neblíží vlak," upozornil mluvčí.

Druhá nehoda se stala ve Slavkově u Brna. V úseku rekonstruované silnice u místního hřbitova se při vysypávání nákladu převrátil návěs s tahačem. Ani v tomto případě nedošlo k žádnému zranění, poškozená je pouze hřbitovní zeď s kolumbáriem. Škody však budou zřejmě vysoké.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události