Zajímavosti

Pražané si pomlázku uplést neumějí. Zkusila to i reportérka TV Nova

S Velikonocemi je spojena řada zvyků a tradic. Od pletení pomlázky přes vyfukování kraslic až po pečení mazance nebo nádivky. Jeden takový tradiční recept na velikonoční nádivku jsme si pro vás připravili.

Velikonoční nádivka se neobejde bez jedné důležité ingredience, a to bez kopřiv. Ty si můžete natrhat v přírodě, ale také třeba koupit v obchodě. Hrst kopřiv na nádivku stojí kolem 50 korun.

"Jsou kopřivy, je hodně kopřiv. Podél Berounky v Dobřichovicích od kempu směrem na Říčany. Včera jsem nasbírala plnou tašku, udělala kopřivovou polívku, no a zbytek přidám do nádivky," prozradila paní z vesnice u Prahy.

Kopřivy, které zblanšírujeme, zchladíme v ledové vodě a překrájíme. Na nádivku budeme potřebovat taky sušenou housku, máslo, sůl, pepř, vlažné mléko, restovanou cibuli a vajíčka. Žloutky přidáme do nádivky rovnou, z bílků vyšleháme sníh. Velikonoční nádivku pečeme v troubě na 140 stupňů zhruba 35 minut.

Související obsah

Koledníci se o Velikonocích neobejdou bez pomlázky. V Praze si ji ale málokdo plete sám. Kdo si ji kupuje u stánku, vyjde ho zhruba na 40 korun. "Pomlázku nepletu, bohužel. Ale mám jednu takovou zasloužilou a každý rok na ní přibývají tři čtyři pentle," uvedl jeden z Pražanů.

Jednu pomlázku se rozhodla uplést i reportérka TV Nova. Nejtěžší bylo najít v Praze proutky. Teď už jen vyfouknout vejce a namalovat kraslice.

Na Velký pátek si křesťané připomínají ukřižování Ježíše Krista:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz