Krimi

Velikonoce na silnicích: Opilý řidič se odrážel od stromů, žena měla 3,5 promile

O Velikonočním pondělí se to na silnicích často hemží podnapilými řidiči. Každý rok se na tento den chystají také policisté. Hlídek bylo o těchto Velikonocích v terénu více než kdy jindy.

Drtivá většina velikonočních kontrol dopadla dobře. Žádné problémy, pouze úsměvy policistů i střízlivých řidičů. Velikonoční dopravní akce začala už na Zelený čtvrtek a skončila s pondělní půlnocí. Přesné výsledky chce policie zveřejnit v úterý.

Vypadá to, že se žádné rekordy lámat nebudou. Platí to třeba o hlavním městě nebo středních Čechách. I když výjimky by se našly. Například řidič, který v neděli večer havaroval v Praze na Proseku. "Narazil do stromu. Pak chtěl odjet a nacouval do druhého stromu. Měl dvě promile alkoholu v dechu," sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Související obsah

Překonala ho řidička z Brna, která v pondělí nacouvala do železné brány. Měla 3,5 promile alkoholu v krvi. "Od čtvrtka do neděle jsme přistihli 56 řidičů, kteří vyrazili na cesty pod vlivem alkoholu. Dalších deset řídilo pod vlivem drog," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Sama policie říká, že cílem není rozdat co nejvíce pokut. Hlavně prý chce působit preventivně. "Ten zvýšený dohled ze strany policie České republiky přispívá k omezování zbytečných nehod a ztrát na životech," řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Související obsah

​Od čtvrtka do neděle se stalo na českých silnicích 900 nehod. Za 54 z nich mohl alkohol. Čísla jsou nižší než za stejné období minulého týdne. "Čtvrtek byl třetím nejhorším dnem od začátku roku z hlediska dopravních nehod, stalo se jich 355, naštěstí bez smrtelných zranění," řekl v úterý ve Snídani s Novou ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Policisté se během Velikonoc zaměřovali na "hlavní prohřešky řidičů". "Hlavně na nepřiměřenou rychlost, dodržování bezpečného poutání. Častým nešvarem je i držení telefonu při jízdě, součástí každé kontroly byla dechová zkouška na alkohol. Na dálnicích je negativním jevem neoprávněná jízda v levém jízdním pruhu," vysvětloval Zlý.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz