Domácí

Povelikonoční úterý na českých silnicích. Při nehodách zemřeli dva lidé

Povelikonoční úterý na českých silnicích. Při nehodách zemřeli dva lidé
Havarovaná auta Zdroj: Policie ČR

Tragické následky má dopravní nehoda, která se v úterý ráno stala na Vysočině. Před sedmou hodinou se na silnici I/34 srazila dvě auta. Spolujezdkyně z jednoho vozu zemřela. Další tragédie se stala v Opavě. Pod popelářské auto tam zřejmě skočil pětatřicetiletý muž.

Čelní srážka na Havlíčkobrodsku

Tragická dopravní nehoda se stala v úterý ráno na Havlíčkobrodsku mezi obcemi Skála a Rozkoš. Čelně se tu srazila dvě osobní auta.

Při nehodě zemřel jeden člověk. "Na místě zasahovaly dvě naše pozemní posádky a vrtulník letecké záchranné služby. Na místě bohužel jedna osoba podlehla svým vážným zraněním. Již nebylo možné ji zachránit," uvedl k nehodě mluvčí záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janeček.

Související obsah

Dva lidé skončili v nemocnici. "Další osoba byla s lehčím zraněním transportována sanitkou do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Druhou osobu jsme letecky transportovali do brněnské fakultní nemocnice," dodal Janeček.

"Okolnosti a míru zavinění šetří policisté z územního odboru Havlíčkův Brod. Zranění byli oba řidiči, spolujezdkyně z jednoho z vozidel zemřela," uvedla mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Podle policie je už silnice plně průjezdná.

Srážka s chodcem v Opavě

Další nehoda se stala v úterý ráno v Opavě před budovou psychiatrické léčebny. Popelářské auto tam srazilo pětatřicetiletého muže. Dle slov řidiče mu měl chodec pod kola nečekaně vběhnout.

"Základní první pomoc muži nejprve poskytovala hlídka policie. Stav pacienta se velmi rychle zhoršoval a po příjezdu záchranářů u něj došlo i k zástavě krevního oběhu. Přes půl hodiny trvající snahu o záchranu muž nakonec na místě podlehl vícečetným poraněním, která utrpěl," řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Související obsah

Podle policie se pravděpodobně jednalo o pacienta psychiatrické léčebny, který pod kola nejspíš skočil popeláři záměrně.

"Dechová zkouška u řidiče byla negativní, u zemřelého chodce je nařízena soudní pitva, která má prověřit, zda byl ovlivněn alkoholem nebo jinými návykovými látkami. S velkou pravděpodobností se může jednat o sebepoškození, což je ale v prověřování. Mělo by se jednat o pacienta léčebny," uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz