Krimi

Na Žižkově řádila skupina žhářů. Za jediný den založila šest požárů

Pražské policii a hasičům dala zabrat skupina mladíků, kteří během pouhých 12 hodin na Žižkově úmyslně založili šest požárů. Kromě okrasných stromů a kontejnerů zapálili sklad firmy i památkově chráněnou budovu, celkem způsobili škodu ve výši až 800 tisíc korun. Nejstaršímu z mladíků nyní hrozí až tři roky ve vězení.

Celkem šest žhářských útoků z neděle na pondělí řešili pražští policisté. Skupina čtyř mladíků ve věku od 17 do 23 let úmyslně zapálila kontejnerová stání, okrasné stromy, sklad nábytkové firmy a také památkově chráněnou budovu. V některých případech k tomu dokonce použili zakázanou pyrotechniku.

Ke každému požáru museli vyrazit i hasiči, díky jejichž včasnému zásahu se žádný z nich nerozšířil. Škoda, kterou parta způsobila, se vyšplhala až na 800 tisíc korun.

Související obsah

​Kriminalisté mladíky dopadli díky kamerovým záznamům a ohledání požářišť. "Jejich zadržení se neobešlo bez užití donucovacích prostředků," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Mladí muži se podle ní seznámili na internetu. Na noční výlet po Žižkově se měli vydat poté, co se posilnili alkoholem a drogami.

Požáry měl zakládat nejstarší z nich, ostatní mladíci jej následovali, sami ale nic nezapalovali. "Muž se ke všem založeným požárům doznal, navíc disponoval i fotografiemi ve svém mobilním telefonu, neboť si své "umění" sám dokumentoval," konstatovala Siřišťová.

Policie ho obvinila z výtržnictví a poškozování cizí věci, za což mu hrozí až tříleté vězení. Na základě rozhodnutí státního zástupce je mladík stíhán na svobodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz