Zahraničí

Jaderné zbraně na Ukrajině nepoužijeme, slíbil Lavrov

Jaderné zbraně na Ukrajině nepoužijeme, slíbil Lavrov
Sergej Lavrov Zdroj: Profimedia

Rusko na Ukrajině přeskupilo své síly a tvrdě zaútočilo na východ země. Svět se bojí případného použití ruských jaderných zbraní, pokud se Putinově armádě nadále nebude dařit. Ministr zahraničí Sergej Lavrov ale vyvrátil, že by Rusko do svého jaderného arzenálu sáhlo kvůli Ukrajině.

Ničivé boje se přesunuly na východ Ukrajiny, kde Rusové útočí po celé délce fronty. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro India Today řekl, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně.

O důvěryhodnosti jeho slov by se dalo polemizovat. Lavrov sice není přímo zodpovědný za rozhodování o vojenských strategiích, ale změna ruského tónu od doby, kdy vyhrožovali jadernou válkou, je pozitivní informací.

Související obsah

Lavrovova slova pravděpodobně přicházejí v reakci na vyjádření západních zpravodajských služeb. Ty podle agentury Bloomberg varovaly, že Kreml může při dalších neúspěších na Ukrajině použít taktické jaderné zbraně.

​"Tato operace bude pokračovat. Byla zahájena nová fáze a jsem si jistý, že bude velmi důležitým momentem. Operace na východě Ukrajiny je, jak bylo oznámeno už na začátku, zaměřena na plné osvobození Doněcké a Luhanské oblasti," dodal v rozhovoru ruský ministr zahraničí. V rozhovoru se dále zmínil o tom, že Rusko nehodlá vracet Ukrajině dobytá území.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz