Zajímavosti

Princ Harry se rozpovídal o svých dětech. Prozradil, co chce dělat Archie, až vyroste

Princ Harry se rozpovídal o svých dětech. Prozradil, co chce dělat Archie, až vyroste
Princ Harry se svou rodinou Zdroj: Profimedia

Princ Harry se nechal slyšet, že je hrdým otcem. Zatímco malá Lilibet dělá první krůčky, Archie už přemýšlí nad svou budoucností. Podle Harryho téměř tříletý chlapec sní o tom, že bude astronautem nebo pilotem vrtulníku. Princ také prozradil slib, který sám sobě dal, když ještě sloužil v armádě.

Princ Harry se aktuálně nachází v nizozemském Haagu, kde probíhá sportovní událost Invictus Games, určená pro zraněné či nemocné vojáky a veterány. Ačkoliv si svou přítomnost na akci užívá, netají se steskem po svých dětech. V rozhovoru pro časopis People řekl, že se už nemůže dočkat, až v budoucnu vezme na Invictus Games i Archieho a Lilibet.

Ti si ale budou muset ještě pár let počkat. Lilibet je teprve deset měsíců, podle Harryho už ale dělá první krůčky a snaží se držet krok se svým starším bratrem Archiem. Ten za pár dní oslaví své třetí narozeniny, Lilibet mu tak zatím nestačí.

Související obsah

​Na rozdíl od Archieho dívenka ještě neviděla svou rodinu ve Velké Británii, včetně prababičky královny Alběty II., po které je pojmenovaná. Meghan a Harry minulý týden britskou panovnici cestou do Haagu navštívili, avšak bez dětí. Archie by přitom nepochybně na Invictus Games rád jel.

Když mu totiž Harry ukázal záběry z roku 2018, chlapec si zamiloval videa, na kterých hráči na vozíku hráli basketbal a rugby. "Ukázal jsem mu, jak některým chybí nohy a vysvětlil jsem mu, že někteří mají i neviditelná zranění. Děti tomu tolik rozumí. Vidět to jeho očima bylo úžasné, protože je to tak upřímné," řekl princ.

Související obsah

​O Archiem toho prozradil více. "Když s ním mluvím o tom, čím by chtěl být, až vyroste, někdy je to astronaut, jindy pilot, samozřejmě pilot vrtulníku. Nebo Kwazii z Oktonautů," odkázal Harry na postavu pirátského kocoura z britského animovaného seriálu.

V rozhovoru se také svěřil s tím, že když ještě sloužil v armádě, slíbil si, že s tím skončí dřív, než bude mít ženu a děti. "Nedokázal jsem si představit to trápení, když bych byl během nasazení tak dlouho odloučen, nebo riziko možného zranění a že by se život mé rodiny mohl navždy změnit, kdyby se to stalo," řekl Harry.

Není to poprvé, kdy Harry promluvil o svém soukromí. Loni dokonce oznámil, že se chystá vydat knihu o svém životě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz