Zajímavosti

Bylo skvělé ji vidět. Princ Harry poprvé promluvil o tajném setkání s královnou

Bylo skvělé ji vidět. Princ Harry poprvé promluvil o tajném setkání s královnou
Princ Harry Zdroj: Profimedia

Princ Harry poprvé okomentoval tajné setkání s královnou Alžbětou II. na hradě Windsor, které proběhlo minulý týden. V pondělním rozhovoru pro BBC prohlásil, že bylo skvělé opět vidět svou babičku. Britskou panovnici ale stále trápí zdravotní problémy.

Poprvé po dvou letech se ve čtvrtek princ Harry a jeho manželka Meghan setkali s královnou Alžbětou II., schůzka však byla tajná a ven proklouzlo jen pár informací. V pondělí ale Harry prolomil mlčení a návštěvu stručně okomentoval.

Na hradě Windsor se s Meghan zastavili během cesty do nizozemského Haagu, kam zamířili na sportovní událost Invictus Games. "Bylo skvělé ji vidět. Jsem si jistý, že by tu byla ráda, kdyby mohla," řekl o setkání se svou babičkou v rozhovoru odvysílaném v pondělí večer na kanále BBC One.

Související obsah

​Prozradil, že se s ním královna podělila o své vzkazy pro britské veterány, kteří na hrách soutěží. Ty už jim prý předal. Zúčastnit se her nemohla kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu, který ji trápí po prodělání covidu-19 na začátku tohoto roku.

V rozhovoru Harry vyjádřil i svou podporu Ukrajině a přítomnost ukrajinského týmu na hrách označil za mimořádnou. Devatenáct soutěžících dostalo zvláštní povolení od prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského, aby se sportovní události mohli zúčastnit.

Související obsah

​"Lidé by si měli uvědomit, nebo to možná ještě ani nevědí, že naprostá většina ukrajinského týmu v nějaké formě sloužila. Takže si svlékli uniformy, nasadili si týmové pásky, naskočili do autobusu, přijeli sem, pár dní se prospali a pak se do toho rovnou pustili. A poté se musí vrátit," vysvětlil Harry.

Letos se v Haagu koná již pátý ročník Invictus Games, které jsou určeny pro zraněné a nemocné vojáky –⁠ veterány i ty, kteří jsou stále ve službě.

Britská královna brzy oslaví své 96. narozeniny:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz