Zahraničí

Jednotné nabíječky na dosah. Návrh začne projednávat europarlament

Lehčí život s telefony, tablety a dalšími elektronickými zařízeními. To si slibuje Evropská unie od návrhu zákona, který by zařídil jednotnou nabíječku pro některá elektronická zařízení.

Legislativní návrh počítá s tím, že by se společná nabíječka týkala mobilních telefonů, tabletů, ale například i digitálních fotoaparátů a obecně všech přenosných elektronických zařízení.

Návrh vychází z pera Evropské komise, která si od povinnosti mít pouze jeden typ nabíječky slibuje nejen ulehčení života pro obyvatele, kteří nyní podle statistik vlastní minimálně tři nabíječky na člověka, ale také výrazné snížení množství elektronického odpadu.

Související obsah

O tom, jaké stanovisko k návrhu zaujme, bude ve středu rozhodovat Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu.

Kromě něj ve středu zasedne také zahraniční výbor, který by měl během následujících dvou dnů diskutovat o rozšíření sedmadvacítky. Přesněji o dosavadním pokroku uchazečských států Albánie a Severní Makedonie.

A velkým tématem je na výborech Evropského parlamentu samozřejmě také válka na Ukrajině. Společně s komisí bude ve středu parlament řešit humanitární dopady ruské invaze.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz