Zajímavosti

Nebezpečný asteroid se blíží k Zemi. Je dvakrát vyšší než newyorský mrakodrap

Nebezpečný asteroid se blíží k Zemi. Je dvakrát vyšší než newyorský mrakodrap
Asteroid Zdroj: Profimedia

Už za několik dní se k Zemi přiblíží obrovský asteroid. Podle odborníků půjde o jeden z největších objektů, který proletí v letošním roce kolem naší planety. Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) jej navíc označil jako potenciálně nebezpečný.

Asteroid 418135 (2008 AG33) proletí kolem Země 28. dubna ve vzdálenosti zhruba 3,24 milionu kilometrů a rychlostí kolem 10,39 kilometru za sekundu. Podle portálu The Jerusalem Post tak bude útvar v kosmickém měřítku velmi blízko naší planetě.

Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) jej navíc řadí na seznam "potenciálně nebezpečných vesmírných objektů". Odborníci však uklidnili, že by se objekt neměl se Zemí střetnout.

Související obsah

Nejde však o žádného drobečka. Podle odhadů expertů má objekt průměr až 780 metrů. Je tedy 2krát vyšší než ikonický mrakodrap Empire State Building v New Yorku. Mělo by tak jít o jeden z největších asteroidů, který se v letošním roce přiblíží k Zemi, píše portál Newsweek.

Objekt se navíc řadí mezi tisíce asteroidů třídy Apollo. "Jeho dráha kolem Slunce se protíná s dráhou Země," vysvětlili odborníci. Největší asteroid, který kolem naší planety proletí, bude podle NASA dosahovat průměru 1,8 kilometru. K Zemi by se měl přiblížit koncem května.

NASA oslavila v prosinci úspěch, sonda se dotkla Slunce. Více se dozvíte v následující reportáži:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz