Domácí

Tragické nehody dělilo jen několik minut, zemřelo dítě a starší muž

Jen asi sedm minut od sebe ve středu dělilo dvě tragické nehody v Jihočeském kraji. Jedna z nich se stala na Táborsku, druhá na Strakonicku. Ke dvěma dalším úmrtím vyjížděli záchranáři v Ústeckém kraji. Za volantem zkolaboval řidič, další žena zemřela při cestě hromadnou dopravou.

Řidička s kombíkem Toyota Auris vyjela ve středu ve 14:36 mezi Želčí a Planou nad Lužnicí na Strakonicku mimo silnici a narazila do stromu. "Při nárazu se velmi těžce zranil spolucestující sedící vzadu, který následně i přes okamžitý zásah Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje bohužel zemřel. Sama řidička utrpěla zranění, s kterým ji osádka převezla do nemocnice," sdělil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Zemřelým spolucestujícím bylo dítě. Případem se zabývají táborští policisté ze Skupiny dopravních nehod.

Na Strakonicku jel mezi Štěchovicemi a Novosedly ve 14:43 řidič Škoda Octavia. "Z dosud nezjištěných příčin sjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do vzrostlého stromu. I přes veškerou péči záchranářů starší muž nepřežil velmi těžká zranění," doplnil Bajcura.

Nehody v Jihočeském kraji:

​Dvakrát za dopoledne zasahoval vrtulník záchranářů na Teplicku. Dva lidé tam zemřeli, v jednom případě zkolaboval za volantem řidič dodávky. Ve druhém starší žena v trolejbuse. Ani jednoho z nich se záchranářům nepodařilo zachránit.

Řidič (53) dodávky zkolaboval za volantem na trase z Dubí na Cínovec u Teplic. Auto se zastavilo o městskou informační ceduli. "Příčinou byly vážné zdravotní potíže, bohužel přes veškerou snahu záchranářů byla resuscitace neúspěšná a muž zemřel," uvedl mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník. Přesnou příčinu úmrtí zjistí pitva.

Související obsah

​Zachránit život se nepodařilo ani starší ženě, která v Teplicích cestovala trolejbusem. Zkolabovala, a i když byl vrtulník se záchranáři na místě během minut, odlétal prázdný. "Jednalo se o starší ženu v MHD, kterou postihly vážné zdravotní potíže a bohužel přes veškerou snahu svému onemocnění podlehla," řekl Voleník.

Náhlé zdravotní komplikace bývají podle policistů častější u starších lidí, výjimkou ale v posledních letech nejsou ani případy, kdy potíže postihnou už i třicátníky nebo čtyřicátníky.

Podívejte se na reportáž TV Nova o dvou úmrtích na Teplicku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz