Domácí

Čechy trápí zvyšování cen. Podívejte se, co zdražilo za poslední rok nejvíce

Zdražování potravin trápí většinu českých domácností. Ceny rostou každý měsíc a není jasné, kdy se to zastaví. Podívejte se, které běžné potraviny za poslední rok zdražily nejvíce.

Zdražuje snad úplně všechno a pozadu nezůstávají ani potraviny. Ceny jídla, které každý den dáváme do nákupních košíků, letí nahoru. Za poslední rok podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) zdražily nejvíce tyto suroviny:

Potraviny, které zdražily | Zdroj: TV Nova

​Reportéři TV Nova se vydali na nákup deseti běžných věcí. I přesto, že některé z nich pořídili ve slevě, platili 340 korun, což je zhruba o 56 korun víc než loni.

Jaké zkušenosti mají s cenami potravin, zjišťoval štáb TV Nova mezi nakupujícími. "O másle už ani nemluvím. To se už pohybuje kolem 60 korun," uvedl jeden z dotázaných. "Nechápu, proč mouka šla o 100 procent výš," kroutí hlavou další.

Související obsah

V nákupu si reportéři dopřáli dokonce i rajčata, ta jsou ve zdražování potravin na prvním místě, zdražila o téměř 60 procent. Lidé se ale zatím omezovat ve svých nákupech nenechají. A vysoké ceny jim jídelníček nemění. "Kupuji pořád to samé," uvedl oslovený.

Podle ekonomů nás žádné výrazné zlevňování jídla nečeká. Rady zní jasně. Nakupovat ve slevách a zbylé jídlo zbytečně nevyhazovat.

Michal Borovský, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz