Domácí

Zoufalá matka hledala syna. Ten ležel půl dne zaklíněný ve vraku auta

Zoufalá matka hledala syna. Ten ležel půl dne zaklíněný ve vraku auta
Policie muže našla až po několika hodinách | Zdroj: Horská služba

Náročnou záchranu zraněného řidiče má za sebou česká horská služba. S autem vylétl ve čtvrtek v Karlovarském kraji ze silnice do úžlabiny, takže vrak nebyl vidět. Policie jej našla díky tomu, že po muži pátrala jeho rodina.

Na policii se ve středu obrátila vyděšená 52letá žena, že se její 32letý syn nevrátil z práce v Německu a neví, kde je. Policisté okamžitě vyhlásili pátrání.

Zjistili, že muž brzy ráno z práce odjel. Tak obvolali nemocnice a policejní hlídky projížděly města a obce v Krušných horách, kudy se muž mohl vracet domů. "Dále policisté prohlédli kamerové záznamy, které měli k dispozici z několika měst a obcí, kterými mohlo vozidlo projet. Propátrán byl také nepřístupný terén v okolí Božího Daru. Po celou dobu pátrání policisté spolupracovali i s německými kolegy," shrnul policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Muže se podařilo najít až kolem čtvrté hodiny odpoledne. Pátrací hlídky tehdy procházely les poblíž Božího Daru. "Policisté z obvodního oddělení Pernink nalezli zhruba 20 metrů mimo pozemní komunikaci havarované vozidlo značky Škoda. V osobním automobilu byl zaklíněný zraněný dvaatřicetiletý pohřešovaný muž. Ten měl z dosud nezjištěných příčin vyjet mimo komunikaci, sjet ze stráně a narazit do stromu," doplnil Kopřiva.

Související obsah

​Na místo vyrazila horská služba ze dvou stanic. "Zraněného jsme nalezli v úžlabině asi 15 metrů od silnice u Jahodové louky. Byl zaklíněný v automobilu a v bezvědomí. Vzhledem k tomu jsme informovali zdravotnické záchranáře, že bude potřeba asistence vrtulníku z Plzně-Líní," popsal zasahující člen Horské služby Krušné hory Jan Kincl.

Muže z auta museli vystříhat hasiči hydraulickými nůžkami. Zraněného řidiče bylo pak potřeba přenést asi 100 metrů k místu, kde mohl přistát záchranářský vrtulník. Ten řidiče transportoval do nemocnice.

Podívejte se na snímky z místa nehody:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz