Domácí

Volby by těsně vyhrálo hnutí ANO. Do Sněmovny by se vrátila ČSSD

Volby do Poslanecké sněmovny by podle průzkumu agentury Median vyhrálo těsně hnutí ANO před koalicí SPOLU. Do Sněmovny by se dostali i sociální demokraté, kteří se tam vloni poprvé v historii neprobojovali.

Se ziskem 27,5 procenta by volby vyhrálo hnutí ANO. O procentní bod méně pak získala druhá koalice SPOLU. Na třetím místě by se pak umístila koalice Pirátů a Starostů se ziskem 16,5 procenta.

Podle průzkumu agentury Median by se do PSP dostala i ČSSD, která získala 5,5 procenta. Naopak KSČM a Přísaha se od pětiprocentní hranice vzdálily. "Vzhledem k nezakotvenosti voličů není vhodné predikovat, která ze stran se ziskem okolo pěti procent by se nyní reálně dostala do Poslanecké sněmovny," uvedla agentura.

Související obsah

Nejvyšší propad zaznamenalo hnutí ANO, které ztratilo oproti minulému průzkumu 5,5 procentního bodu. Naopak Piráti se Starosty, které volí spíše mladí lidé ve věku do 24 let, si polepšili. Mírné zlepšení zaznamenalo i hnutí SPD.

Oproti volbám, které se konaly loni na podzim, by se také zvedla volební účast. Podle průzkumu by k urnám nyní přišlo 70 procent voličů. Přibylo ale také voličů, kteří si nejsou úplně jistí svou volenou stranou.

V průzkumu, který probíhal od 1. března do 2. dubna, bylo zahrnuto celkem 1 159 respondentů ve věku 18 let a více.

Volební průzkum:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz