Napřímo

Boj o Prahu začíná. Hřib se snaží, ale já bych byl lepší primátor, tvrdí Hlaváček

V říjnu Česko čekají komunální volby. Jaký účet pražští voliči na podzim politikům vystaví? A jak se obmění pozice na komunální úrovni? V dnešním pořadu Napřímo o komunálních volbách mluvil lídr pražské kandidátky Starostů a nezávislých architekt Petr Hlaváček.

Největší boj se v říjnových komunálních volbách očekává v Praze. "Jako krajský výbor jsme se usnesli, že Petr Hlaváček bude lídrem Starostů a nezávislých v Praze v příštích komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy," řekl na konci března v pořadu Napřímo Petr Hlubuček (STAN).

Hlaváček přitom reprezentuje na magistrátu TOP 09, za kterou byl v roce 2018 zvolen jako nestraník v koalici se STAN. "Byl jsem ve Spojených silách a tam jsem měl na starost rozvoj, bavilo mě to. Stál jsme pořád na stejném místě a pak se kolegové různě rozpustili, a když přišli Starostové, přišlo mi to jako přirozená volba," vysvětluje Hlaváček.

Související obsah

"Zdeněk Hřib se snaží být dobrým primátorem, ale myslím si, že bych byl lepší," míní kandidát na primátora Prahy a současný první náměstek primátora. "Myslím, že jsem jeden z nejkompetentnějších lidí k tomu říct, co dělá současný primátor dobře a co špatně. Zároveň respektuju, že když jste v aktivní koalici, tak se nesluší primátora kritizovat," doplňuje.

ODS a část veřejnosti současné koalici vyčítá, že je Praha "postavená na hlavu". Nejkritizovanější oblastí je doprava, současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ale několikrát argumentoval tím, že předchozí vedení nechalo dluh 30 miliard na infrastruktuře.

Související obsah

​"Doprava se nedá řešit ze dne na den, je to dlouhodobý problém," říká k tomu Hlaváček s tím, že je ale potřeba dokončit městský okruh a dát peníze do dalších dopravních staveb. Podle něj Praha musí investovat do veřejné i silniční dopravy. "Musí se starat o pěší i cyklisty, bude to trvat dlouho a stát spoustu nervů," dodává.

ODS za svého kandidáta v rámci koalice SPOLU zvolila Bohuslava Svobodu. Z úst současného primátora Hřiba ale zaznívá kritika kvůli tomu, že by se Svoboda v případě zvolení nevzdal svého poslaneckého mandátu. "Kumulace funkcí není šťastná kvůli práci, kterou musíte jako primátor zvládat. Přestože jsem byl pouze náměstek, byl jsem rád, že nejsem v žádné dozorčí radě nebo tak. Přišlo by mi vhodné, aby se věnoval pouze Praze," uzavírá Hlaváček. 

Podívejte se na celý rozhovor s Petrem Hlaváčkem v pořadu Napřímo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz