Zahraničí

Učitel z Jižní Koreje sbírá na pláži odpadky z KLDR. Zjistil překvapivé věci

Učitel z Jižní Koreje sbírá na pláži odpadky z KLDR. Zjistil překvapivé věci
Zdroj: TV Nova

Jihokorejský učitel Kang Dong Wan několik let sbírá a zkoumá odpadky, které moře vyplaví na pláže ze Severní Koreje. Během svého průzkumu nasbíral přes dva tisíce kusů odpadu a přišel se zajímavým zjištěním.

Vysokoškolský učitel Kang Dong Wan z Jižní Koreje má zvláštní koníček. Baví se sbíráním odpadu ze sousední KLDR, kterou ovládá diktátor Kim Čong-un. Odpadky po sebrání zkoumá a porovnává, jaké druhy výrobků se v Severní Koreji vyrábějí.

"Může to být velmi důležitý materiál, protože se můžeme dozvědět, jaké výrobky se v Severní Koreji vyrábějí a jaké zboží tam lidé používají," řekl Kang v rozhovoru pro AP News. Podle obalů a oblečení, které našel v poslední době, se překvapivě kvalita života v KLDR pomalu zvedá.

Související obsah

​Podle jeho průzkumu zvyšující se množství, sofistikovanost a rozmanitost odpadků, které nachází, ukazuje, že severokorejský diktátor opravdu prosazuje výrobu více druhů spotřebního zboží. "Současní obyvatelé Severní Koreje jsou generací lidí, kteří si uvědomili, co je to trh a ekonomika," pokračoval učitel. Dále uvedl, že si Kim Čong-un nemůže udržet podporu občanů, pokud je bude potlačovat a zároveň dále vyvíjet jaderné zbraně.

Od září roku 2020 se učiteli povedlo shromáždit přes dva tisíce kusů odpadu. Mezi nimi našel například svačinové pytlíky, krabičky od džusů, obaly od sladkostí a lahve od nápojů. Dříve hledal také na hranicích s KLDR, ale tam se dnes kvůli pandemii koronaviru nedostane.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz