Zahraničí

Další důlní neštěstí v Polsku. Pohřešuje se 10 horníků

Další důlní neštěstí v Polsku. Pohřešuje se 10 horníků
Důl Zofiówka Zdroj: profimedia.cz

Polští báňští záchranáři zasahují v dole na jihu země nedaleko Česka u další nehody. V dole Zofiówka na okraji města Jastrzebie-Zdrój se po silném otřesu pohřešuje deset horníků. Je to přitom jen pár dní, kdy při výbuchu metanu v dole Pniówek zemřelo pět lidí a dalších sedm se nepodařilo najít.

Místní televize TVN24 informovala, že v 3:40 v noci se důl otřásl a došlo k velkému úniku metanu. "Na místě bylo v tu dobu 52 pracovníků. Ven se samo dostalo 42. Probíhají záchranné operace," citovala televize prohlášení společnosti Jastrzebska Spolka Weglowa (JSW), která důl provozuje.

S desítkou pracovníků dolu se nedaří navázat kontakt. Viceprezident JSW Edward Pazdziorko ráno oznámil, že se dolů snaží dostat 12 záchranářských týmů. Musí ale postupovat po krůčcích kvůli vysoké koncentraci metanu a jednotlivé prostory musí postupně odvětrávat.

Druhé neštěstí za pár dní

K dalšímu důlnímu neštěstí v Polsku došlo ve středu večer. Po explozi v dole Pniówek u Pawlowic zemřelo pět horníků. Dalších sedm lidí se pohřešuje. Když se na místo výbuchu snažili dostat záchranáři, přišla totiž druhotná exploze a se skupinou záchranářů ztratili kontakt.

Související obsah

Že by byli pohřešovaní muži naživu, už moc lidí nedoufá. Záchranná operace totiž byla ukončena a místo izolováno, aby neohrožovalo další pracovníky. Důl také patří společnosti JSW.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz