Zahraničí

Dolem na jihu Polska otřásly výbuchy. Pět mrtvých a sedm pohřešovaných

Dolem na jihu Polska otřásly výbuchy. Pět mrtvých a sedm pohřešovaných
Výbuchy metanu v polském dole Pniówek

Výbuchy metanu v polském dole Pniówek nedaleko českých hranic zabily pět horníků. Po sedmi lidech se stále pátrá. Jednadvacet dalších horníků se podařilo zachránit a jsou hospitalizovaní.

Tragédie ve Slezsku. Krátce po půlnoci došlo v polském dole Pniówek nedaleko českých hranic pravděpodobně ke vzplanutí metanu, které mělo za následek dva výbuchy. Zraněno bylo přes 20 pracovníků dolu, z toho pět zemřelo.

"Probíhá záchranná operace. Máme dvě potvrzená úmrtí. Záchranáři stále pátrají po osmi lidech. V oblasti ohrožení bylo 42 horníků. Z nich bylo 12 transportováno na povrch a leží ve slezských nemocnicích," řekl v úterý nad ránem podle polského webu TVN24 mluvčí společnosti JSW Sławomir Starzyński.

Související obsah

​​Podle dostupných informací byl po prvním výbuchu vyslán na pomoc záchranný tým. S tím však ztratili kontakt, když dolem otřásl další výbuch. Pátrá se po sedmi lidech. Z 21 zachráněných horníků leží deset na popáleninovém centru.

K tragédii se vyjádřil i polský předseda vlády Mateusz Morawiecki. "V myšlenkách a modlitbách jsem s rodinami zesnulých horníků z dolu Pniówek. Boj o nalezení pohřešovaných stále pokračuje," napsal polský premiér na svém twitterovém účtu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz