Domácí

Drsný útok na Mareše. Muž jezdí po školách a vykládá o něm hrozné pomluvy

Drsný útok na Mareše. Muž jezdí po školách a vykládá o něm hrozné pomluvy
Leoš Mareš s manželkou | Zdroj: Profimedia

Moderátor Leoš Mareš se stal cílem pomluv. Zcela cizí muž se vydával za jeho příbuzného a vykládal, že Mareš nedávno narozenou dceru Alex ve skutečnosti nechtěl. Má přitom jít o člověka, který cestuje po základních školách s přednáškami, na nichž své pomluvy šíří. Marešova rodina nyní zvažuje žalobu.

Se svým trápením se svěřil v pátek večer moderátor Leoš Mareš na instagramu. Ráno mu totiž přišla zpráva od maminky, podle jejíž dcery na základní škole vystupoval muž vydávající se za příbuzného Leoše Mareše. Pod touto identitou vyprávěl žákům v průběhu přednášky příběhy z Marešova soukromí.

Podle tohoto muže Leoš Mareš o svou nedávno narozenou dceru Alex vůbec nestál. Dceru si údajně měl ponechat pouze proto, že svoji manželku miluje. Jinak ale má být z jejího narození nešťastný, i když se v médiích tváří jinak. Moderátor tyto klepy důrazně odmítá jako pomluvu.

Související obsah

Mareš přitom zmíněného muže vůbec nezná a netuší, proč by o něm měl vyprávět. Údajně jde o člověka, který v rámci programu pořádaného Hospodářskou komorou Jihočeského kraje objíždí základní školy. "Pro nás to je externista, nějaké užší vazby nemáme," uvedla ředitelka oblastní kanceláře Hospodářské komory v Českém Krumlově Helena Nekolová. Oficiálním záměrem přednáškového turné je hledání vlastního potenciálu.

Zprávy o falešném příbuzném Mareše velmi zneklidnily. "Musím říct, že mě to dost vyděsilo. Nejdřív jsem nevěděl, jestli tomu mám věřit. Říkal jsem si, že snad není možné, aby někdo na akademické půdě vykládal takové věci," řekl Mareš v osmiminutovém videu na instagramu.

Přednášek přitom falešný příbuzný už uspořádal několik a vždy se stejným obsahem. "Údajně jede celou túru přednášek po všech možných základních školách. Paní ředitelka mi říkala, že všechny ty přednášky jsou stejné. Nemám tedy vůbec představu, kolika lidem už tyhle věci navykládal," sdělil Mareš ve videu.

Související obsah

Nejvíc se Mareš děsí toho, že si jej jeho fanoušci přestanou vážit. Podle maminky, která Marešovi napsala a na falešného příbuzného jej upozornila, totiž její dcera řeči přednášejícího nesla těžce. "Dcera mi tu zklamaně vyprávěla, že nejste takový, jakého si představovali," psala ustaraná maminka.

Sám Leoš Mareš nemá vůbec tušení, proč o něm tento člověk vypráví lži. "Chtěl bych ho poprosit, aby to už nedělal, protože to je sprostá lež," řekl zklamaný Mareš. Jinak je ochoten se obrátit na policii s obviněním z pomluvy.

Zkušenosti s pomluvou o Marešově rodinném životě mají i další žáci základních škol. "Říkal, že jste spolu byli na pivu a přišla tam kamera. Na kameru jste prý říkal, že hrozně milujete svoji ženu a že jste rád, že se vám narodila Alex. Pak ale kamera odešla a vy jste měl říct, že ji nemilujete a že chcete všechno skončil," popsal Marešovi jeden ze žáků, který podobnou přednášku také akceptoval.

Související obsah

Besedy, na kterých měl přednášející Mareše pomlouvat, navíc nemají být omezeny pouze na základní školy. Další maminka popisovala, jak podobou přednáškou prošla její dcera ve druhém ročníku střední školy. Mareš tato svědectví zveřejnil na svém instagramu.

Podle dalšího svědectví se měl přednášející svou fiktivní známostí s Leošem Marešem chlubit i mimo přednášky v soukromém telefonátu. "Začal mi říkat, že pan Mareš je dobrý člověk, ale před kamerou se chová úplně jinak. Říkal, že se s vámi zná že byste se bez něj neobešel, protože si k němu chodíte pro rady," tvrdí další ze svědků, jehož výpověď Mareš uveřejnil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)


Je to nedorozumění, kaje se muž

Mužem, který o Marešovi šíří pomluvy, je Marek Pavlík. Ten to označil za nedorozumění, za které se kaje. "Bylo to v rámci přednášky, kdy jsem popisoval střet reality s fikcí a mnoho lidí má slova pochopila tak, že je to realita, kterou popisuji, protože milují Leoše Mareše. Ode mě však bylo prezentováno, že je to fikce," uvedl Pavlík v rozhovoru pro Extra.cz.

Tvrdí, že se s Marešem jednou nebo dvakrát setkal, ale zpěvák a moderátor si to asi nepamatuje. Za "nedorozumění" se omlouval. "Je za tím i má veliká chyba. Je mi to líto. Jeho rodinu obdivuju a jeho dítě neznám. Leošovi volám a budu se snažit omluvit i jinak," tvrdí Pavlík.

Ten se měl snažit kontaktovat i Mareše, který mu měl pouze odpovědět, že nemůže mluvit, protože je na policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz