Zahraničí

Naděje v případu zmizelé Maddie. Vyslechli podezřelého a zkoumají zásadní důkaz

Naděje v případu zmizelé Maddie. Vyslechli podezřelého a zkoumají zásadní důkaz
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky Zdroj: Profimedia

Výrazný posun by mohl nastat v případu zmizení Madeleine McCannové. Tehdy tříletá dívenka se v roce 2007 ztratila z portugalského hotelu. Policisté nyní prozkoumali dodávku Němce Christiana Brücknera, který je podezřelý. Vyšetřovatelé tak nyní čekají na klíčovou DNA.

Němec Christian Brückner, kterého po téměř 15 letech tento týden oficiálně označili portugalští vyšetřovatelé jako podezřelého, byl poprvé vyslýchán v souvislosti se zmizením malé Maddie. Tehdy tříletá holčička byla zřejmě unesena z portugalského hotelu v Praia da Luz, ve kterém dívenka trávila dovolenou s rodiči.

Policisté nyní prozkoumali Brücknerovu dodávku značky Volkswagen, se kterou jezdil v době, kdy holčička zmizela. Nyní čekají na výsledky forenzních testů. Ty by mohly odhalit například přítomnost DNA.

Související obsah

Podle portálu Mirror vyšetřovatelé Brücknera už vyslechli. Zajímalo je, zda má muž alibi a kde byl tu noc, kdy Madeleine McCannová zmizela. Dotyčný však na žádnou z otázek neodpověděl. Obviněný však zatím nebyl. Podle expertů je to však jen otázkou času, kdy se tak stane.

Podezřelý si aktuálně odpykává trest ve věznici Odenburg za znásilnění 72leté seniorky, které spáchal v roce 2005 v oblasti, odkud se o dva roky později ztratila malá Madeleine. 

Pro rodiče zmizelé holčičky je tento další vývoj velmi povzbudivý. "Vše, co naznačuje pokrok, je třeba uvítat. To je názor Kate i Gerryho. Stále doufají, že dostanou v pravý čas odpovědi na to, co se stalo Madeleine," citoval portál Daily Mail zdroj blízký páru. Pár se však dosud nevzdal naděje, že jejich dcera může být naživu. 

Maddie záhadně zmizela. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz