Domácí

VIDEO: "Zavři hubu, ty s**či! Chcípni!" Jednání zastupitelů Prahy 11 se vyhrotilo

Jednání zastupitelstva městské části Praha 11 připomínalo spíš hospodskou slovní přestřelku než politickou schůzi. Vulgarismy létaly na všechny strany sálu bez ohledu na stranické příslušnosti. Některé z nadávek zachytily mikrofony.

O vyhrocené situace na zasedání zastupitelstva Prahy 11 se 21. dubna postaralo hned několik jeho členů. Urážky rozdávali svým politickým oponentům, ale i spolustraníkům jako na běžícím páse. Redakci TN.cz na to upozornila Martina Schikorová ze spolku Rodiče pro Jižňák.

Místostarostu městské části Martina Sedekeho (ODS) zachytila kamera i mikrofon. "V Senátu drží hubu a tady si vyskakuje. Zavři hubu, ty s**či," křičel na senátora a zastupitele Ladislava Kose (Hnutí pro Prahu 11), který ho předtím poprosil, aby se ztišil.

"Chcípni!" na něj zase zařval bývalý starosta a současný radní pro sociální věci Petr Jirava (ANO), sám si toho ale není vědom. "Sklapni!" doplnil ho Sedeke. Redakci TN.cz radní Jirava sdělil, že nic takového neřekl. "Jsem přesvědčen o tom, že jsem na pana senátora Kose zařval ‘ztichni‘, neboť kvůli němu bylo již poněkolikáté takřka nemožné pokračovat v jednání," vyjádřil se.

"Jsem už stará generace a potrpím si na spisovnou češtinu, proto výrazivo typu ‘chcípni‘ nepatří do mého slovníku," doplnil Jirava.

Související obsah

"Cestou ven ze sálu si pan Sedeke ještě přímo před mými zraky a zraky dalších zastupitelů zchladil žáhu na panu Kosovi mladším, na kterého se obořil slovy: ‘Já tomu vašemu otci už fakt rozbiju držku.’ Následně si neodpustil přisadit ani přítomný nechvalně známý Martin Muzikant (Piráti), který na pana Kose mladšího pro změnu řval ‘Ty drž hubu’," uvedla Schikorová.

K vulgarismům se měla uchýlit i odvolaná radní pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti), která údajně poslala starostu Jiřího Dohnala (Piráti) do p**ele.

Redakce TN.cz kontaktovala i ostatní zastupitele, kteří se chovali nebo měli chovat nevhodně. Reakci získala zatím pouze od Petra Jiravy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz