Domácí

Už mě to tady s**e. Podrážděného premiéra Fialu zachytily mikrofony

Protahující se jednání Poslanecké sněmovny o vyslovení důvěry vládě zřejmě dolehlo i na psychiku premiéra Petra Fialy (ODS). "Mě už to tady s**e," řekl šéf kabinetu ve chvíli, kdy měl za to, že ho mikrofony neslyší.

Sněmovní schůze o důvěře nejspíš předsedu vlády Petra Fialu přestala bavit. Když se vrátil po dvouapůlhodinové polední pauze do lavice, vyklouzl mu z úst vulgarismus. Od brněnského profesora známého uměřeným chováním takovou větu nikdo nečekal.

"Mě už to tady s**e," ulevil si Fiala těsně před opětovným začátkem jednání. Pravděpodobně se domníval, že ho uslyší pouze ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po jeho pravici a zleva ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Fiala pro TN.cz přiznal, že mu sprosté slovo skutečně ujelo. "To je důkazem, že jsem také jenom člověk. A samozřejmě, pokud se má neveřejná slova někoho dotkla, pak se omlouvám," řekl předseda vlády.

Související obsah

Jeho povzdechnutí okamžitě začali řešit lidé na sociálních sítích. "Jejda, jaké to škaredé slovo slušného pana profesora Petra Fialy zachytily mikrofony? Jestlipak ho s**e, že musí sedět ve Sněmovně kvůli legitimnímu procesu získání důvěry?" tázal se jeden z uživatelů twitteru.

Sněmovní mikrofony a kamery nad děním v sále bdí takřka nepřetržitě. "Cos to udělal, ty p**o," zaznělo třeba při strkanici s někdejším poslancem Lubomírem Volným u předsednického stolu. Kvůli nepřehlednosti situace se ale výrok nedal nikomu konkrétnímu přisoudit. Bývalého předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) zase zabrala kamera, když na kolegy ukazoval prostředníček. V té době byl předsedou dolní komory. 

"Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci," hájil se tehdy Vondráček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz