Domácí

Opilec si zdemoloval auto. Z kola mu létaly jiskry

Opilec si zdemoloval auto. Z kola mu létaly jiskry
Řidiči se podařilo auto náležitě zničit | Zdroj: Policie ČR

Až na disk obrousil opilý řidič z jižní Moravy kolo svého automobilu. Policie ho zastavila díky tomu, že si všimla jisker, které z disku šlehaly. Muž nadýchal skoro dvě promile.

Podnapilé řidiče lze odhalit různými způsoby. Jednak je to běžná silniční kontrola, jindy si policie provinilce vytipuje na základě nápadného stylu jízdy. Skutečně kuriózní případ řešila policie nedaleko Lanžhotu v Jihomoravském kraji v neděli večer.

Cizinci vůbec nevadilo, že má proraženou přední levou pneumatiku. I přesto pokračoval v jízdě až do chvíle, kdy kovový disk dřel o vozovku. Právě jiskry, které z disku létaly, upozornily hlídkující cizineckou policii na to, že není všechno v pořádku.

Související obsah

"Policisté tak vůz pochopitelně zastavili a provedli kontrolu. Stav auta jim napovídal, že ani jeho řidič nebude úplně v pořádku. Cizinec při dechové zkoušce nadýchal téměř dvě promile. Vzhledem k vysokým výsledkům ani nezapíral požití alkoholu před jízdou. Policisté proto vůz nechali odtáhnout," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Až vystřízliví, čeká muže asi velmi nepříjemná kocovina. Bude zřejmě čelit obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Během velikonočních svátků policisté dopadli několik desítek opilých řidičů:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz