Domácí

Nela přežila brutální znásilnění i skok z okna. Přesto teď náhle zemřela

Nela přežila brutální znásilnění i skok z okna. Přesto teď náhle zemřela
Nela Moravcová nečekaně zemřela | Zdroj: Se souhlasem Nely Moravcové

Jednatřicetiletá Nela Moravcová si prožila peklo, přesto v sobě našla dost síly na to, aby o svém příběhu informovala a bojovala, aby mohla znovu žít normální život. Blízcí mladé ženy ale v pondělí informovali o jejím náhlém úmrtí, příčinou podle nich byla krátká nemoc.

"Se zármutkem oznamujeme, že nás v pátek 22. dubna ve večerních hodinách, po krátké a intenzivní nemoci, opustila Nela. Prosíme o tichou vzpomínku a respekt k soukromí truchlící rodiny a nejbližších," objevilo se v pondělí na sociálních sítích Nely Moravcové.

Podle informací deníku Extra.cz měla mladá žena podstoupit amputaci nohy a zemřít na následnou sepsi.

Nela se do povědomí veřejnosti dostala minulý rok kvůli svému životnímu příběhu, se kterým se sama svěřila v rámci finanční sbírky. Ta jí měla usnadnit život a umožnit rehabilitace po těžkém úrazu.

Vše začalo v roce 2017, kdy ji mučil a brutálně znásilnil její soused. "Útočník za to dostal 20 let, ale i to je podle mě málo," prozradila Nela, která popsala i detaily pekla, jež musela prožít.

Související obsah

​Mlácení, škrcení i řezání nožem Nele způsobilo nejen fyzická zranění, ale především psychická. Traumatický zážitek nakonec po dvou letech mladou ženu dohnal k pokusu o sebevraždu. "Nevěděla jsem, co mám jiného dělat, komu se svěřit, jak si pomoci, i když jsem se snažila a dělala jsem pro to úplně všechno," popsala Nela ve svém příběhu.

Skok ze čtvrtého patra přežila, skončila ale s těžkými zraněními. "Měla jsem natržené vnitřní orgány, velké krvácení do břicha, zlomenou páteř na dvou místech a rozdrcenou pánev," uvedla tehdy Nela. I přes velké bolesti se rozhodla nevzdat to. Podstoupila dlouhou léčbu a díky sbírce si mohla pořídit bezbariérový byt. 

Na začátku ledna zveřejnila další sbírku, tentokrát na rehabilitace, které ji měly opět postavit na nohy. "Bylo mi řečeno, že po aktivní a dlouhodobé fyzioterapii se opět zhruba za rok opět postavím na své nohy. Sice s pomocí ortéz nebo chodítka, ale budu schopna být zase v jiné poloze než v leže," napsala na začátku roku. Její sen už se jí ale nikdy nesplní.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz