Zajímavosti

Slavný pochod čeká letos velká změna. Pozor, ať se nedostanete do problémů

Slavný pochod čeká letos velká změna. Pozor, ať se nedostanete do problémů
Pochod Praha-Prčice Zdroj: Profimedia

Pozor! Oblíbený pochod Praha–Prčice čeká radikální změna. Na spontánní účast mohou lidé tento rok zapomenout. Přihlásit se na akci lze jen předem a elektronicky. Zrušena je dokonce i registrace na místě, omezí se tak počet pochodníků.

Tradiční pochod Praha–Prčice letos oslaví svůj 55. ročník, a to dne 21. 5. 2022. Letošní rok však přináší závratné změny, ty hlavní spočívají v registraci na akci. Lidé se na pochod musí přihlásit on-line a předem. Na rozdíl od minulých let, kdy se mohli zapsat na startu v den pochodu. 

Kvůli výluce železničního provozu se museli organizátoři pochodu uchýlit k omezení počtu účastníků. Zrušili proto registraci přímo na startu, přihlásit se dotyční musí elektronicky a pouze na příslušnou trasu, on-line uhradí i startovné. Registrace se spustí 5. 5. a potrvá dva týdny.

Související obsah

"Věříme, že nepřízeň osudu jsme už za poslední tři roky vyčerpali a od 56. ročníku už bude vše jako dříve," napsali pořadatelé na svých stránkách k letošním změnám i ke dvěma rokům pandemie.

Pozor si musejí dát i turisté, kteří mají v plánu projít trasy delší než 50 kilometrů. Podle vyhlášky ministerstva zdravotnictví je totiž pochod o trase delší než 50 kilometrů považován za zdravotně náročnou disciplínu. Proto lidé, kteří chtějí tuto cestu absolvovat, musejí předem na lékařskou prohlídku.

Související obsah

Svou botičku za letošní pochod si tedy lidé vyslouží obtížněji. Pochod Praha–Prčice má 21 tras a ta nejdelší měří přes 70 kilometrů. Naopak nejkratší trasa (vozíčkářská) má 13 kilometrů. Na své si přijdou i děti, pro které jsou určené hned dvě stezky, na nich jedno dítě mohou doprovázet pouze dvě dospělé osoby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz