Další sporty

Běhej lesy odstartoval úvodním závodem. Soutěžilo se i pod vítězným obloukem

V jihomoravské Lednici byl v sobotu oficiálně zahájen kolotoč závodů Běhej lesy. Start osmého ročníku si nenechalo ujít téměř dva a půl tisíce běžců, kteří si mohli v malebné krajině vyzkoušet také jednu z novinek letošního seriálu.

Novinkou letošního ročníku byla extra dlouhá trasa na 45 km s minimálním převýšením a spoustu atraktivních zastávek na trase. V itineráři ale zůstaly i distance 14 a 22 kilometrů. Běžci se tak mohli proběhnout zahradou lednického zámku nebo pod vítězným obloukem Rendez-vous.

V krásném dubnovém počasí si navíc úvodní závod Běhej lesy nenechalo ujít hned 2 413 sportovců. Na nejdelší trati pak dokázali zaběhnout shodný čas Daniel Roško a David Kaláb, oba měli na chronometru 03:05:49. Mezi ženami triumfovala Andrea Hudeková s časem 03:41:03. Na kratších trasách zvedli ruce nad hlavu po 22 km Patrik Bejček (01:22:49) a Lenka Kohnová (01:31:13). Kratší trať na 14 km ovládli Honza Hloch (00:51:30) a Jana Lenčová (00:57:29).

Související obsah

​I při letošním ročníku navíc mohli samotní běžci pomáhat, tentokrát rodině malé Pavlínky v rámci nadace Nova pomáhá.

Další závod běžeckého seriálu proběhne 21. května v okolí zámku Karlštejn, kde nebude chybět ani oblíbená lokalita, tedy lom Velká Amerika.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události