Domácí

Kam asi spěchal? Řidič jel neuvěřitelných 207 kilometrů v hodině

Kam asi spěchal? Řidič jel neuvěřitelných 207 kilometrů v hodině
Rychlá jízda Zdroj: Police ČR

Dopravní policisté na Svitavsku se o minulém víkendu zaměřili na dodržování rychlosti. Během kontrol zadrželi hned tři řidiče, kteří překročili rychlost, řídili pod vlivem alkoholu nebo přes zákaz. Jedním z nich byl muž, který jel dokonce přes 200 kilometrů za hodinu.

Prvního provinilce zadrželi policisté v sobotu krátce po poledni. "Řidič chevroletu jel se svým vozidlem po silnici mezi Litomyšlí a Poličkou. Radar 61letému muži naměřil rekordní rychlost mimo obec 207 kilometrů za hodinu. O výši pokuty se bude následně rozhodovat ve správním řízení," popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

V Čertovině u města Hlinsko pak kontrola zadržela řidiče, který jel 115 kilometrů za hodinu. "Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,43 promile alkoholu. Na místě byl 63letému řidiči zadržen řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uvedla Muzikantová.

Související obsah

​Dalšího řidiče policisté zastavili v neděli v obci Hradec nad Svitavou, přes kterou projel rychlostí 75 kilometrů v hodině. I tento muž řídil pod vlivem alkoholu, a tak na místě přišel o řidičák. Muži to ale zřejmě nevadilo a za volant usedl i další den. "V pondělí ho totiž kontroloval stejný policista jako v neděli. Přestupek tentokrát bude řešit příslušný správní úřad. Ve správním řízení mu hrozí sankce 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až na 1 rok," dodala mluvčí.

Fotky z policejních kontrol:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz