Auto

Policisté mají nový trik na neplatiče pokut. Od kontroly už neodjedou

Policisté už několikrát od začátku roku využili při kontrolách svou novou pravomoc. Odebrat registrační značku těm řidičům, kteří dluží za pokuty. Většina z nich už vymáhané částky zaplatila.

Řidiči, kteří v minulosti nezaplatili pokutu a nedoplatí ji ani na místě, se svým vozem neodjedou. Policisté a celníci mohou nově při kontrolách hříšníkům přímo na místě zabránit v další jízdě. Podle mluvčí policejního prezidia Hany Rubášové mohou odebrat buď registrační značku vozidla, nebo na něj nasadit botičku.

To už také několikrát udělali. O své poznávací značky přišlo přímo na místě během ledna už osm řidičů. Šest z Prahy a po jednom z Libereckého a Olomouckého kraje. Všichni museli po kontrolách využít náhradní dopravu. Jejich vozidla zůstala na místě kontroly. Pět z těchto hříšníků už také vymáhané pokuty z minulosti zaplatilo. Mohli si tedy registrační značky vyzvednout a s odstaveným autem odjet.

Související obsah

​Odebírání "espézetek" a odstavení vozidla je přitom krajní řešení. Řidiči mohou dlužné částky zaplatit přímo na místě. Pustit řidiče dál, i přes nezaplacení dřívější pokuty, mohou policisté ve výjimečných případech. Třeba pokud převáží nebezpečný materiál, postiženou osobu, dítě nebo zvířata.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Auto

Důležité Události