Zahraničí

Pohonné hmoty jsou drahé i u sousedů. Kam se stále vyplatí jezdit tankovat?

Ceny pohonných hmot u nás a v blízkém zahraničí se liší o několik korun za litr. Například do Polska se stále vyplatí jet pro plnou nádrž i několik desítek kilometrů.

Co se týče našich sousedů, nejdražší pohonné hmoty jsou v Německu. U nás natankujete benzín a hlavně naftu dráž než na Slovensku. Nejlevněji jezdí řidiči v Polsku. "Je to jako strašné, je to čím dál tím horší. Nejezdím méně, ale dráž," řekl respondent v anketě televize Nova. "Natankujeme plnou nádrž a jezdíme jen, když je to fakt nutný," popsal další.

Polsko

Jezdit tankovat do Polska se mnoha řidičům stále vyplatí. "Určitě rozdíly v cenách jsou zásadní. Ušetřit pět korun na litru, to je určitě dobře," řekl televizi Nova jeden z oslovených. "Je to chyba, že to je doma dražší o hodně, někdo by měl na tom zapracovat," reagoval další.

Související obsah

Německo a Slovensko

Tankovat u našich západních sousedů se nám rozhodně nevyplatí. Ceny benzínu a nafty netrápí jen řidiče v České republice, ale i na Slovensku.

"Šlo to strašně nahoru a pro normálního člověka to je neúnosné. Snažíme se méně jezdit, protože nám to tak nevychází jako to vycházelo předtím," popsali lidé, jak se snaží na pohonných hmotách ušetřit.

Podle odborníků nebudou pohonné hmoty v následujících dnech nijak závratně levnější a tak je možná na čase začít uvažovat o levnějším způsobu dopravy.

Michal Borovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz