Domácí

Otevírací doba o svátcích v květnu: Kdy a kam si můžete zajít na poštu a na nákup

Otevírací doba o svátcích v květnu: Kdy a kam si můžete zajít na poštu a na nákup
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Oba květnové svátky letos vycházejí na neděli, což pro mnoho lidí znamená, že si neužijí volno navíc. Při druhém z nich, tj. 8. května, si navíc ani nenakoupí. Ačkoliv by letos nouzový stav prodejcům umožnil nechat obchody na Den vítězství otevřené, řetězce se tuto výjimku většinou rozhodly nevyužít. 1. května naopak prodejny zůstanou otevřené, stejně jako i některé pobočky České pošty.

V květnu Česko slaví dva státní svátky. 1. května si lidé budou moci normálně nakoupit, protože na Svátek práce zákon neukládá obchodům nad 200 metrů čtverečních povinnost mít zavřeno. Každý rok tak zůstávají v tento den standardně otevřené.

Státní svátky, při kterých je otevřeno Zdroj: TN.cz

​Den vítězství, který připadá na 8. května, naopak patří mezi svátky, kdy musí být ze zákona zavřeno. Letos sice tuto povinnost prodejci nemají, protože v době nouzového stavu platí výjimka, přesto se obchodní řetězce, jako je Globus, Kaufland, Penny, Tesco nebo Lidl, rozhodly neotevřít.

Státní svátky, při kterých je zavřeno Zdroj: TN.cz

​"Nouzový stav nám umožňuje svobodnou volbu, které jsme využili tak, aby si naši kolegové na prodejnách i distribučních centrech mohli odpočinout se svými rodinami," uvedl mluvčí Albertu Jiří Mareček.

Výjimkou je hypermarket Albert v DOC Mercury v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu, tedy nádraží. Otevřená zůstane 8. května také prodejna Billa na pražském hlavním nádraží.

Související obsah

Česká pošta

Pokud byste si rádi v neděli 1. května zašli na poštu, dobrou zprávou pro vás je, že řada poboček bude i na tento svátek otevřená. V Praze jich lidé budou moci využít hned devět, v ostatních krajích jich v provozu zůstává méně. Zpravidla jedna až dvě, v Moravskoslezském kraji jich bude fungovat pět.

​Na Den vítězství budou téměř všechny pobočky České pošty zavřené. Výjimkou jsou tři v Praze, konkrétně na Hradčanech, ve Štěrboholech a na Karlově náměstí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz