Domácí

Citlivě napsaný scénář. Co dalšího řekli k sérii Iveta herci Fialová a Vodochodský?

Citlivě napsaný scénář. Co dalšího řekli k sérii Iveta herci Fialová a Vodochodský?
Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský Zdroj: TV Nova

Oba jsou považováni za jedny z největších hereckých talentů jejich generace. Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský promluvili o natáčení série Iveta, která bude mít premiéru šestého května na Voyo.

Dlouho připravovaný projekt Iveta spatří již brzy světlo světa. Pravdivý příběh o začátcích kariéry Ivety Bartošové a Petra Sepéšiho bude k vidění od šestého května na Voyo

V sérii uslyšíte známé písně, které Iveta Bartošová a Petr Sepéši na začátku své kariéry zpívali. Jelikož jsou Fialová a Vodochodský také talentovaní zpěváci, nazpívali všechny tyto písně osobně.

Související obsah

Jedná se například o písně Tisíc obyčejných věcí, Červenám, Knoflíky lásky nebo Snad jednou najdu průvodce. Některé z nich zpívali herci dokonce naživo, přímo před kamerou.

Schopnost výborně zpívat byla podle režiséra Michala Samira při výběru herců klíčová. Byl to jeden z důvodů, proč jeho volba padla právě na Annu Fialovou a Vojtěcha Vodochodského. Nejtěžší pro ně prý byla píseň Snad nám to vyjde.

"V té písni je strašně moc slov, sloky jsou si hodně melodicky podobné, takže se to špatně pamatovalo," prozradila k natáčení hudebních scén Anna Fialová.

Podle Fialové je příběh velmi atraktivní i pro generaci, která si začátky Ivety Bartošové nemůže pamatovat. Klíčová je podle ní univerzálnost příběhu.

"Podle mě je to univerzální příběh. O holce, která chtěla být zpěvačkou. O holce, která potkala první skutečnou lásku a do toho všeho se musela potýkat se světem slávy a showbyznysem. Musela se velmi rychle naučit všechno zpracovat," řekla k sérii Fialová.

Vojtěch Vodochodský je přesvědčen, že série Iveta poskytne lidem hlubší pohled na osobnost Bartošové a nabídne odpovědi, proč její příběh dopadl tak tragicky. Dle jeho slov oslovil tento hlubší pohled i jeho samotného.

"Příběh mě oslovil převážně tím, že jsem neznal příběh Ivety ani Petra. Tohle v kombinaci s tím, jak byl scénář citlivě napsaný, mě utvrdilo, že vzniká něco výjimečného a že toho chci být součástí," řekl Vodochodský.

Související obsah

Oba představitelé hlavních rolí si zároveň nemohou vynachválit práci s režisérem. Michal Samir totiž absolvoval obor režie s důrazem na hereckou průpravu na londýnské divadelní škole.

"Nejde jenom vzít scénář a jít to zahrát. Michal byl naprosto skvěle připravený. A teď se nechci dotknout nikoho, s kým jsem spolupracovala, ale pro mě to byla zatím nejlepší práce, kterou jsem absolvovala. Má zajímavé metody a je strašně citlivý vůči hercům," chválí si přístup režiséra Fialová.

"S Mikem šlo všechno tak nějak samo, takže si až s odstupem času uvědomuji, jak vzácná zkušenost to byla. Před natáčením jsme měli několik zkoušek, kde jsme zjišťovali, kudy jít. A to se nám, myslím, podařilo. Mike věděl, co chce, a zároveň uměl navést jasně a citlivě," popsal svou zkušenost s režisérem Vojtěch Vodochodský.

První díl série Iveta uvidíte šestého května na Voyo

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz