Domácí

Producent Podzimek o Ivetě: Tahle minisérie je první, kdo Ivetu Bartošovou nesoudí

Producent Podzimek o Ivetě: Tahle minisérie je první, kdo Ivetu Bartošovou nesoudí
Iveta Bartošová a její představitelka Anna Fialová Zdroj: Profimedia / TV Nova

První díl dlouho očekávané série Iveta měl premiéru minulý týden. Tento pátek se můžete těšit na jeho pokračování. V něm uvidíte, jak se Iveta popasuje s novým životem v Praze, milostným vzplanutím k Petrovi i jejich prvním společným nahráváním ve studiu.

Minisérie zachycující kariérní začátky Ivety Bartošové je v mnoha ohledech zcela výjimečná. O tom, co na ni nejvíce oceňují, promluvili producent série Matěj Chlupáček a kreativní producent TV Nova Matěj Podzimek.

Podle Podzimka je série Iveta mimořádná zejména přístupem, který k Ivetě Bartošové zaujímá. "Výlučnou kvalitou je empatie, s níž nahlíží na člověka, kterému se jí v životě žalostně nedostalo, říká k sérii Podzimek. Ten si mimo jiné stojí i za tím, že tato série je vůbec první, která Ivetu Bartošovou nesoudí.

Související obsah

S tím souhlasí i producent Matěj Chlupáček. "K Ivetě se za její život čestně chovalo jen velmi málo lidí a my jsme chtěli její příběh divákům ukázat tak, jak se skutečně stal, bez bulvárního zveličování a senzacechtivosti. Věřili jsme, že nejzajímavější na Ivetě je právě těch tisíc obyčejných věcí, o kterých ve svém prvním vystoupení před kamerami zpívá. A snad se nám to vyplatilo," řekl Chlupáček.

To ovšem není zdaleka jediná výjimečnost, kterou se může série Iveta pyšnit. Mimo jiné je to totiž první filmařský projekt, který zachycuje život české populární zpěvačky. Oba producenti se shodují na tom, že největší komplikací obvykle bývá souhlas rodiny. Ten je klíčový zejména tehdy, kdy se má postava jmenovat stejně, jako její reálný předobraz.

"Když Maja (castingová režisérka) před mnoha lety přišla s nápadem projekt o Ivetě Bartošové realizovat, dala taky dost zásadně najevo, že se do něj pustíme jen za čestných okolností, kdy se nám podaří navázat kontakt s rodinou Ivety a získat jejich souhlasy," prozradil k začátkům projektu Chlupáček.

Související obsah

To se tvůrčímu týmu skutečně podařilo a tak syn Bartošové Artur Štaidl a sestra Ivana nejen dali souhlas k natáčení, ale účastnili se i premiéry v kině Lucerna.

Rozhodně neotřelé je podle Chupáčka i vizuální zpracování atmosféry osmdesátých let. Tvůrci se totiž snažili nahlížet na tuto dobu moderním pohledem. Diváci si tak mohou všimnout například toho, že je vše téměř kompletně točeno ruční kamerou, která se v osmdesátých letech takřka nepoužívala.

"Chtěli jsme s Ivetou přinést něco nového – dokázat, že na povědomé se dá dívat novým, svěžím pohledem. Na tom má samozřejmě největší podíl kameraman minisérie Martin Douba, který je celoživotním bojovníkem za osobitost. A to se mi na něm líbí," dodává k vizuálnímu zpracování Chlupáček.

Jako by všichni ožili. Minisérie Iveta vyrazila Arturu Štaidlovi dech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz