Zahraničí

Zemřel hvězdný herec z Jamese Bonda a kung-fu filmů. Ztvárnil přes 220 rolí

Zemřel hvězdný herec z Jamese Bonda a kung-fu filmů. Ztvárnil přes 220 rolí
Kenneth Tsang |

Ve věku 87 let zemřel ve středu průkopník filmů o bojovém umění a zkušený hongkongský herec Kenneth Tsang. Sympatický herec byl neúnavný, natáčel totiž nepřetržitě 65 let a ztvárnil více než 220 filmových rolí.

Představitel záporáků, 87letý herec Kenneth Tsang, byl ve středu nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji na Nathan Road v Hongkongu. Příčina smrti je zatím podle hongkongských úřadů neznámá.

Tsanga, který za 65 let své kariéry hrál ve více než 220 filmech, proslavily především vedlejší role v kung-fu filmech ze 60. let. Do širšího povědomí diváků se dostal díky roli generála Moona ve filmu Dnes neumírej, který je v pořadí 20. filmem o britském tajném agentovi MI6 Jamesi Bondovi.

Související obsah

"Kenneth byl nejen úžasně nadaný herec, ale byl to také můj drahý přítel, kterého jsem si vážil a mohl jsem se na něj v případě potřeby obrátit s prosbou o radu. Bylo mi potěšením a ctí ho sledovat při práci. Je mi smutno a bude mi chybět," řekl pro Variety Tsangův manažer Andrew Ooi.

Herec byl třikrát ženatý. Poprvé s cirkusovou umělkyní Lan Di, podruhé s publicistkou a modelkou Barbarou Tang a nakonec s tchajwanskou herečkou Chiao Chiao. V herectví pokračoval až do loňského roku. V roce 2015 si zahrál v thrilleru Overheard 3, za který získal cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli na Hong Kong Film Awards.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz