Zahraničí

V Bratislavě našli mrtvého podnikatele. Jeho rodina skončila v nemocnici

V Bratislavě našli mrtvého podnikatele. Jeho rodina skončila v nemocnici
Rastislav Bilas Zdroj: TASR / Profimedia

V Bratislavě našli v pátek mrtvého slovenského podnikatele Rastislava Bilase. Ten je známý z emisní kauzy, která Slovensko připravila v přepočtu o více než miliardu korun. Bilas měl zemřít na následky otravy.

V pátek ráno našli policisté v jednom z domů v bratislavském Starém Městě mrtvé tělo muže a další čtyři přiotrávené osoby, které záchranáři převezli do nemocnice. Podle informací webu tvnoviny.sk je mrtvým podnikatel Rastislav Bilas, který měl kvůli podvodům s emisemi připravit stát o velkou sumu peněz. Mezi přiotrávenými mají být jeho nejbližší.

"Mohu potvrdit zásah záchranářů, které jsme vyslali na pomoc údajně přiotráveným osobám. Na místě incidentu ošetřili a do nemocnice převezli dvě dospělé ženy a dvě děti. Muže, kterému záchranáři poskytli první pomoc, se ale zachránit nepodařilo," informovala mluvčí operačního střediska záchranné zdravotní služby Alena Krčová.

Související obsah

Podnikatele Bilase našli v pokoji domu. Podle webu tvnoviny.sk se zřejmě udusil zplodinami, které se šířily z garáže z motoru nastartovaného auta.

Rastislav Bilas figuroval v minulosti jako projektový manažer firmy Interblue Group. Ta v roce 2008 nakoupila emisní povolenky od státu za nízkou cenu. Podle vyšetřovatelů tímto nákupem měla vzniknout škoda za 1,6 miliardy korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz