Zahraničí

Případ sexuálního zneužívání na Slovensku: Manžele obvinilo už 27 dívek

Na Slovensku řeší případ sexuálního zneužívání, kterého se měli dopouštět manželé z obce Mojmírovce v okrese Nitra. Pár vlastní modelingovou agenturu a podle výpovědí obětí zneužíval mladá děvčata. Jednou z obětí měla být i známá slovenská zpěvačka Sima. Obviněný Petr R. byl na konci března propuštěn z vazby a je stíhán na svobodě.

Manželé z Mojmírovců měli ve své modelingové agentuře zneužít desítky děvčat. Podle výpovědí obětí si obviněný 50letý Petr měl vyhledávat zejména panny a jeho o 20 let mladší manželka Martina mu pomáhala. Policie manžele zadržela v roce 2019.

Krajský soud v Nitře před měsícem rozhodl o propuštění obviněného muže z vazby. Stačil k tomu jeho písemný slib a monitorovací náramek, který dostal, informuje televize Markíza. Manželé jsou nyní stíháni na svobodě. Po tomto rozhodnutí se ozvaly další dívky, které měl muž zneužívat. Případ prověřuje slovenské ministerstvo spravedlnosti.

Muž je obžalovaný ze 44 skutků sexuálního zneužívání, znásilnění a dalších skutků na 25 obětech. Jeho manželka je obžalovaná ze 21 skutků na 17 obětech formou spolupachatelství. Poté, co muž opustil brány věznice, se ozvaly další dvě dívky, které měl pár zneužít.

Poslední výpověď

"Bylo to na přelomu mého 14. a 15. roku. Martina mi volala, že jedu na soutěž. Pak mi napsala, jestli se k nim nechci jít učit kroky, že je to potřeba doladit a že tam budou i ostatní děvčata," vypověděla jedna z dívek televizi Markíza.

Matka ji nejdříve nechtěla samotnou pustit, ale Martina ji přesvědčila, že na dceru počká na zastávce. Po příjezdu dívka zjistila, že nikdo další nepřijel a ona bude s manželským párem sama.

"Navrhla, abychom si nalily alkohol, že se sblížíme. To jsem odmítla, alkohol jsem ještě nikdy předtím nepila. A ona mi řekla, že je to jen likér, že je to hodně slaboučké. Nalila mi jeden, druhý, pak už jsem nechtěla, protože se mi z toho motala hlava. Myslím, že to byl silnější alkohol," řekla dívka s tím, že se jí chtělo spát a Martina ji odvedla do pokoje.

Související obsah

​"Otevřela dveře, já jsem vešla dovnitř a ona za mnou zavřela, zamkla, chtěla jsem rozsvítit, to nešlo, tak jsem hledala rukama postel. Vtom mě on chytil zezadu. Pamatuju si, že byl hrozně těžký a on na mě ležel prostě zezadu. Řekl, ať se nebojím, že to bude v pořádku. Pamatuju si, že to hrozně bolelo tehdy," popsala hrůzný zážitek dívka s tím, že ji muž znásilnil a že šlo o její první sexuální styk v životě.

Dívka dlouho váhala, jestli se s hrůzným zážitkem svěří matce. "Když jsem viděla, jak je na mě máma hrdá, že mě vidí stát na molu, celá rodina mě podporovala," popsala dívka. Podle svých slov se tehdy pokusila předávkovat léky.

Když muže na začátku dubna propustili z vazby, rozhodla se podat trestní oznámení. Má být 27. dívkou, kterou manželé zneužili. "Čím více děvčat přijde vypovídat, tím to bude lepší," dodala.

Výpověď v pořadí 27. dívky, kterou měl manželský pár zneužívat:

Zpěvačka Sima

Jednou z obětí manželského páru má být i zpěvačka Sima. Ta se v roce 2019 rozhodla po letech televizi Markíza popsat svůj příběh. "Začalo to tím, že mě oslovili jako zpěvačku na svoje kola miss," uvedla Sima s tím, že jí bylo 14 let, když ji obžalovaný Petr poprvé zneužil.

Související obsah

​"Bylo to asi půl roku poté, co jsme se poznali, a bylo to moje poprvé. Trvalo to do mých 17 let," řekla Sima s tím, že ji manželé zastrašovali. "Vyhrožoval mi i zbraní, kterou měl doma. Měli dokonale promyšlené, jak manipulovat se 13letými a 14letými dětmi," vypověděla Sima. Rodičům to neřekla, protože měla strach.

Zpěvačka se rozhodla svůj příběh zveřejnit. "Chci, aby se přihlásilo každé děvče, které má podobnou zkušenost, protože jedině tak se to zastaví a jedině tak dosáhneme spravedlnosti," dodala zpěvačka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz