Domácí

Začínají zápisy do školek. Ministerstvo hledá místa i pro děti uprchlíků

V pondělí po celé republice začínají zápisy dětí do mateřských škol. Konat se budou po dobu 14 dnů. Konkrétní termín zápisu k předškolnímu vzdělávání stanovuje vždy ředitelka mateřské školy v rámci vymezeného období.

Zda bude dítě přijato, záleží na třech kritériích. Prvním z nich je místo bydliště, druhým věk dítěte a třetím povinné očkování. Třetí kritérium nemusí splňovat děti, pro které se jedná o poslední povinný rok v mateřské škole a při přijímání mají přednost.

Letos se uskuteční dva druhy zápisů. Ten první bude pro české děti a druhý pro děti ukrajinských uprchlíků. Pro Ukrajince se zápisy spustí až 1. června, tedy 14 dní po skončení zápisů pro české děti.

Související obsah

Podle statistik ministerstva školství by k zápisům do mateřských škol mohlo přijít zhruba 16 tisíc ukrajinských dětí, nejvíce v Praze. Ministerstvo školství provedlo v dubnu mimořádné šetření, jehož cílem bylo zjistit počet volných míst v mateřských školách po celé republice.

Ukázalo se, že míst je téměř 13 tisíc, nejméně však v hlavním městě, kde je ukrajinských uprchlíků nejvíce. Ministr školství proto Ukrajincům nedoporučuje usilovat o zařazení do školek v Praze a nejbližším okolí. Naopak nejvíce volných míst ve školkách má být v Moravskoslezském kraji.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz